Nowi sensei w Krośnieńskim KKK

W dniu 13 czerwca 2018r. po raz pierwszy w historii Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate shihan Roman Woźniak egzaminował na stopień mistrzowski – 1 dan. Do tego trudnego egzaminu przystąpili Bartłomiej Wajs i Kryspin Paradysz.

Test rozpoczął się od ćwiczeń sprawdzających kondycję zdających, pretendenci do czarnego pasa musieli wykonać sto pompek na pięściach, brzuszki – scyzoryki, krokodylki, przejść na rękach, przeskoczyć przez kij (dwadzieścia razy), wykonać ćwiczenia rozciągające, szereg technik, kihon, ido geiko oraz kata. Ponadto, by móc nosić czarny pas, Bartek i Kryspin musieli kopnąć piłeczkę zawieszoną na kiju, wysoko nad ich głową oraz rozbić dwie deski calowe techniką ushiro mawashi geri. Nie uniknęli także pytań teoretycznych, przez które, jaki i przez cały egzamin, przeszli śpiewająco.

Ogromne wyrazy szacunku za hart ducha, za niepoddawanie się, nawet wtedy, jak już się wydawało, iż przekraczają granice własnych możliwości, nasi fighterzy walczyli sami ze sobą, by na koniec egzaminu zawalczyć z trenującymi w Klubie. Egzamin trwał 4,5 godziny.

Równolegle, wraz z egzaminem na dan, odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe. Zdający, w zależności od kyu, po serii wymagających ćwiczeń ogólnorozwojowych, wykonywali skok przez kij lub pas, mae tobi geri (kopnięcie z wyskoku) w piłeczkę zawieszoną na lince, tamashiwari (łamanie jednej deski) oraz techniki karate, kata i walki, zdobywając kolejne stopnie kyu.

Na najwyższe stopnie kyu zdali:

1 kyu – Gabriel Bożek,

3 kyu – Fic Wojciech,

4 kyu – Gazda Dariusz, Kolanko Bartłomiej, Paradysz Korneliusz, Bilska Wiktoria i Telma Luiza

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zdających oraz podziękowania dla trenujących w Klubie, którzy mimo iż nie zdawali egzaminu, to włożyli kimono, by ich zdający koleżanki i koledzy mieli z kim walczyć podczas części kumite!