Zimowy Obóz kyokushin karate – Murzasichle 2019

W dniach 11 – 16 lutego 2019.r. Klubowicze z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate wypoczywali w Murzasichle, na obozie zimowym, pod opieką shihan Romana Woźniaka, sensei Ireneusza Kaszy, senpai Agaty Choińskiej i senpai Barbary Wietechy. Treningi prowadzili: shihan Roman Woźniak, sensei Ireneusz Kasza i sensei Dariusz Walas.

Uczestnicy zostali zakwaterowani w pensjonacie „U Tośki 3”, gdzie do dyspozycji mieli pokoje 2, 3 i 4 – osobowe z łazienkami, TV, Wi-Fi, salę do ćwiczeń z matą, pomieszczenie do rozgrywek w bilard, piłkarzyki i tenisa stołowego.

Podczas tygodniowego pobytu karatecy codziennie mieli zróżnicowane treningi podzielone na dwie grupy: kihon, ido – geiko, kata, elementy kumite, stacje, trening ogólnorozwojowy lub samoobrona. W tym roku na grupie początkującej trenowało dużo rodziców.

W każde przedpołudnie organizowano wyjście na stok gdzie, pod okiem shihana i sensei Irka początkujący stawiali swe „pierwsze kroki” na nartach, zaś senpai Jakub Kasza uczył, jak jeździć na snowboardzie. Bardziej zaawansowani narciarze i snowboardziści mogli poszaleć na stokach: Małe Ciche, Jurgów i Kotelnica Białczańska.

Po wyczerpującym, wtorkowym treningu, uczestnicy, podzieleni na grupy, regenerowali siły w ośrodkach wczasowych „Stasinda” i „Grand Stasinda”, gdzie do dyspozycji mieli basen, jaccuzi i trzy sauny. W piątkowy wieczór uczestnicy obozu wyjechali na baseny termalne do Szaflar.

Oprócz nart i treningu, obozowicze jeździli na łyżwach, na snowtubingu – zjazd pontonami w lodowej rynnie oraz na sankach.. Był też czas na zabawę z nagrodami podczas rywalizacji w darta, piłkarzyki, biliard i w ping ponga. Czwartkowy wieczór upłynął tanecznie na dyskotece dla dzieci i młodzieży a dla dorosłych przy kapeli góralskiej.

Wycieczka do Zakopanego – nieodzowny punkt każdego obozu to sobotnie przedpołudnie, obozowicze podzieli się na grupy, jedna zwiedzała zamek lodowy i labirynt przy skoczni narciarskiej druga spacerowała po Krupówkach. Po obiedzie Klubowicze udali się w drogę powrotną w rodzinne strony.

Obóz został dofinansowany dla mieszkańców i uczniów krośnieńskich szkół przez Gminę Miasto Krosno.

Kolejny obóz, letni, odbędzie się w ośrodku „STASINDA” w Bukowinie Tatrzańskiej w dniach 8 – 14 sierpnia 2019r.