• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych w Szczecinie

W dniu 12 października 2019r. odbyły się  XX Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Kumite Open i Kata Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14-15 lat). Organizatorem był Szczeciński Klub Sportowy HUSARIA, prowadzony przez sensei Radosława Ambroziaka. Sędzią głównym Mistrzostw, w których wystartowało 220 zawodników z 76 klubów, był shihan Andrzej Drewniak.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało pięcioro zawodników pod opieką shihana Romana Woźniaka, zdobywając łącznie trzy medale, sięgnęła po tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów Młodszych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Aleks Łączak – w kategorii kata, wśród 29 startujących, pokazowo wykonał pinian sono ni, nikt z pozostałych zawodników nie został wyżej oceniony i do II tury awansował z pozycji lidera. Jego wykonanie tsuki no kata sędziowie ocenili najwyżej i Aleks mógł już świętować niesamowity sukces – tytuł Mistrza Polski w kategorii kata. W kumite, po stoczeniu czterech walk i jednej dogrywki Aleks mógł wznieść w górę swój drugi, mistrzowski puchar, zostając tym samym Dwukrotnym Mistrzem Polski i Najlepszym Zawodnikiem Mistrzostw Polski Kyokushin Karate Juniorów Młodszych. Jest to pierwszy taki sukces w 40 – letniej historii Klubu.

Wiktoria Bilska – w kategorii kata dziewcząt startowało 34 zawodniczki, wykonujące pinian sono ni. Wiktoria, do II tury, awansowała z drugiej pozycji – po pokazowym, dynamicznym wykonaniu tsuki no kata zbliżyła się do liderki i jedynie różnica 1,6 pkt zadecydowała o tym, iż Wiktoria została Wicemistrzynią Polski. W kumite Wiktoria, po wygraniu pierwszej walki w dogrywce, w drugim pojedynku o podium, uległa późniejszej wicemistrzyni swojej kategorii.

Maja Wajda – w kategorii kata nie zdołała awansować do II tury, zaś w kumite, po pewnym zwycięstwie w pierwszej walce po zdobyciu wazari, Maja musiała uznać wyższość przeciwniczki w walce o podium.

Korneliusz Paradysz – w kategorii kata po I turze był dziewiąty i nie awansował do II tury. W kumite, podobnie jak Wiktoria i Maja, po zdecydowanym pokonaniu przeciwnika w pierwszym pojedynku. W drugim starciu, walcząc o brąz, niestety nie zdołał pokonać zawodnika z Suwałk, przegrywając minimalnie 2:3.

Kacper Dobrzański – debiutując w zawodach tak wysokiej rangi, zaprezentował się bardzo dobrze – w kategorii kata, po I turze, był siódmy – w drugiej, po dynamicznym wykonaniu kata pinian sono san awansował na wysokie, piąte miejsce pośród 29 startujących. W kumite Kacper w pierwszej walce odrobił punkt, zdobył wazari, jednakże sędziowie zadecydowali o wygranej jego przeciwnika.

W 2019 roku, po wygraniu drużynowo Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Leżajsku i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Szczecinie, Klub obroni zeszłoroczny tytuł najlepszego Klubu Karate Kyokushin w Polsce we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Poprzednie Drużynowe Mistrzostwo Polski Klub zdobył 18 lat temu na Mistrzostwach Polski Seniorów. Gratulacje i słowa uznania dla wszystkich zawodników, którzy dzięki swojej ciężkiej i systematycznej pracy, uporowi i poświęcaniu czasu na doskonalenie się, osiągają sukcesy rozsławiające Krośnieński Klub Kyokushin Karate. Podziękowania dla ich rodziców za wsparcie, motywację i zaangażowanie. OSU!

Wyniki – MP Juniorów Młodszych

Wyniki MP seniorów

www.sport.wrotapodkarpackie.pl

www.krosno.pl

www.terazkrosno.pl