Piąte i siódme miejsce na Mistrzostwach Świata w Japonii

W dniach 22-24 listopada 2019r w Tokio, Japonia odbyły się The 12th World Open Karate Championship and Women’s World Open Championships oraz  2019 World Elite Championships, w których udział, pod opieką shihan Romana Woźniaka, wzięło dwoje zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Sędzią głównym Mistrzostw był kancho Shōkei Matsui Prezydent Światowej Organizacji Karate Kyokushin.

Aleks Łączak – piąte miejsce, kategoria 13 – 14 lat do 55 kg: w pierwszej walce trafił na reprezentanta gospodarzy – po niezwykle zaciętym pojedynku, na parę sekund przed końcowym gongiem, nasz zawodnik wykonał efektowne „nożyce” – kopnięcie z wyskoku na głowę i przez wazari pokonał Japończyka. W kolejnej rundzie, w walce o medal, musiał uznać wyższość późniejszego Mistrza Świata z Rosji – werdykt przez wskazanie sędziego prowadzącego (jeden sędzia była za remisem a drugi za Rosjaninem).

Oliwia Krupa – siódme miejsce, kategoria 15 – 17 lat plus 50 kg: w pierwszej walce Oliwka, po dogrywce, jednogłośnie pokonała reprezentantkę Republiki Południowej Afryki. W kolejnym pojedynku trafiła na cięższą o 12 kg, zawodniczkę z Rosji i niestety, nie udało się wygrać walki o brązowy medal.

Gdy opadły już sportowe emocje, shihan wraz z zawodnikami udali się do Mitsumine – miejsca niezwykle ważnego dla każdego karateki – to właśnie tam, 60 lat temu, przybył Masutatsu Ōyama , założyciel Kyokusihn Karate, by doskonalić się w sztuce Kyokushin. Podczas dwudniowego pobytu ,w trakcie dwóch, ponad dwugodzinnych treningów, uczestnicy doskonalili kihon, kata oraz kumite. Treningi prowadzili kancho Shōkei Matsui oraz Mistrz Świata z 1999r.  shihan Francisco Filho.

Po zawodach i obozie w Mitsumine sześcioosobowa ekipa Krośnieńskiego KKK zwiedzała Tokyo: SKYTREE, Asakusa, Kamakura, Obserwatorium na 45 piętrze w Shinjuku, sunshine aquarium, ogrody i inne.

Ogromne gratulacje dla zawodników, którzy pokonali  9000 km, by zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z całego świata – brawo za godne reprezentowanie Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate na japońskich matach.

Kolejne, sportowe wyzwanie już w nadchodzący weekend – Puchar Europy w Mińsku, Białoruś 

Results of the 2019 World Elite Karate Championships on November 22

Drabinki Aleksa

Drabinki Oliwki

www.krosno.pl

www.nowiny24.pl

www.sport.wrotapodkarpackie.pl

youtube.com