Letni obóz Bukowina Tatrzańska 2021

W dniach 25 – 31 lipca 2021r. Krośnieński Klub Kyokushin Karate zorganizował, dla Klubowiczów i sympatyków Klubu, letni obóz kyokushin karate w Ośrodku „STASINDA” w Bukowinie Tatrzańskiej. To jeden z nielicznych obozów, podczas którego, aż ośmioro uczestników mogło się poszczycić posiadaniem czarnego pasa: Shihan Roman, Shihan Dariusz, Sensei Agata, Sensei Karolina, Sensei Adam D., Sensei Mateusz, Sensei Grzegorz i Sensei Adam W.

W trakcie tygodniowego wypoczynku pogoda dopisywała obozowiczom, pozwalając na spędzenie wakacyjnego czasu „na sportowo”: codzienne rozruchy i treningi karate, prowadzone przez shihan i sensei (kumite, doskonalenie zaawansowanych kata), piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę,  tenis ziemny oraz badmintona, rywalizacja w przeciąganiu liny. Wieczorami trwała zacięta rywalizacja w: tenis stołowy, piłkarzyki, bilard i cymbergaj. Wysiłek treningowy łagodził relaks w wodach termalnych na Polanie Szymoszkowej z widokiem na Giewont oraz wyjścia na basen kryty w Stasindzie i w Grand Stasindzie. Odbyła się wycieczka do Zakopanego na Krupówki, do parku linowego oraz na skocznię narciarską – Wielką Krokiew. Tradycją obozowego planu jest chrzest (połączony z ogniskiem i dyskoteką) do którego obozowicze, będący pierwszy raz, podeszli z dużym zaangażowaniem i humorem. Jeden wieczór spędzono na zabawach integracyjnych dla najmłodszych.

Zorganizowano dwie wycieczki na tatrzańskie szlaki. Pierwsza – Polana Rusinowa, zaś dla spragnionych górskich wędrówek – przedłużenie szlaku na Gęsią Szyję. Kolejna wyprawa, już dla ochotników , wiodła malowniczym szlakiem na Nosal.

Tytuł Wzorowego Obozowicza trafił do senpai Tatiany i senpai Karola, zaś tytuł Wzorowego Taternika do Piotra P., który wybrał się na Zawrat, Nosal, Dolinę Pięciu Stawów oraz, w doskonałym czasie, zdobył najwyższy szczyt Polski – Rysy. Pozostałe grupy były na: Morskim Oku, Czarnym Stawie, Zawracie i Szpiglasowym Wierchu.

Obóz został dofinansowany dla mieszkańców i uczniów krośnieńskich szkół przez Gminę Miasto Krosno.

Do zobaczenia za rok na kolejnym, letnim obozie w Bukowinie Tatrzańskiej. OSU!