Tomasz Pikuła Mistrzem Hiszpanii

7 maja 2022r., w Barcelonie, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Hiszpanii zorganizowane przez klub Oyamas Karate prowadzony przez BC Shihan Daniela Lorente. W rywalizacji udział wzięło 193 zawodników z 21 państw. Krośnieński Klub  Kyokushin Karate reprezentowali senpai Tomasz Pikuła i senpai Aleks Łączak, tym razem tylko w roli sekundanta.

Senpai Tomek, startując w kategorii Masters do 85 kg, we wspaniałym stylu, wywalczył złoty medal. Pierwszą walkę stoczył z reprezentantem Niemiec – sędziowie byli jednogłośni co do werdyktu. W drugiej walce pokonał zawodnika z Francji, a finał to już był pokaz umiejętności senpai Tomka, jego odporności oraz niebywałej kondycji – pokonał, przez czasem, reprezentanta Chile i został Mistrzem Hiszpanii!

Senpai Tomek to niewątpliwie wzór karateki – systematycznie, trzy razy w tygodniu uczęszcza na treningi, ponadto biega i pływa długie dystanse. I mimo, iż podążać drogą kyokushin karate zaczął dość późno, to udowodnił, iż wiek nie ma znaczenia – ciężka praca pozwala na spełnianie swoich sportowych marzeń. Gratulujemy kolejnego sukcesu i już trzymamy kciuki za udany start podczas zbliżających się Mistrzostw Europy w Bułgarii.