Letni obóz Bukowina Tatrzańska 2022

W dniach 2 – 8 sierpnia 2022r. Krośnieński Klub Kyokushin Karate zorganizował, dla Klubowiczów i sympatyków Klubu, letni obóz kyokushin karate w Ośrodku „STASINDA” w Bukowinie Tatrzańskiej. Treningi prowadzili: Shihan Roman Woźniak, Shihan Dariusz Walas i Sensei Agata Choińska-Woźniak.

W trakcie tygodniowego wypoczynku pogoda dopisywała obozowiczom, pozwalając na spędzenie wakacyjnego czasu „na sportowo”: codzienne rozruchy i treningi karate, prowadzone przez shihan i sensei (kihon, kumite, doskonalenie kata), piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę,  tenis ziemny oraz badmintona, rywalizacja w przeciąganiu liny i wyścigi rzędów. Odbyły się zawody z nagrodami w: tenis stołowy, piłkarzyki, bilard i cymbergaj. Wysiłek treningowy łagodził 3,5 godzinny relaks w wodach termalnych na Polanie Szymoszkowej z widokiem na Giewont oraz codzienne wejścia na basen kryty z jacuzzi i saunami  w Stasindzie. Odbyła się wycieczka do Zakopanego na Krupówki, do parku linowego oraz na skocznię narciarską – Wielką Krokiew. Tradycją obozowego planu jest chrzest (połączony z ogniskiem i dyskoteką) do którego obozowicze, będący pierwszy raz, podeszli z dużym zaangażowaniem i humorem. Jeden wieczór spędzono na zabawach integracyjnych dla najmłodszych.

Zorganizowano dwie wycieczki na tatrzańskie szlaki. Pierwsza – Schronisko Murowaniec 1500 m., zaś dla spragnionych górskich wędrówek – przedłużenie szlaku na Czarny Staw Gąsienicowy 1624 m. Kolejna wyprawa, już dla ochotników, wiodła malowniczym szlakiem na Nosal 1206m i Wielki Kopieniec 1328m.

Wzorowym Obozowiczem wybrany został senpai Jakub Ornalik, zaś tytuł Wzorowego Taternika do senpai: Mai Zimak, Jakuba Ornalika i Fabiana Kocur – tylko oni byli na czterech szlakach. Za pomoc kadrze nagrodzono senpai: Magdalenę Kolanko i Reginę Kmiotek. W sumie wyróżniono dyplomami i nagrodami prawie 30 osób w różnych kategoriach.

Obóz został dofinansowany dla mieszkańców i uczniów krośnieńskich szkół przez Gminę Miasto Krosno.

Do zobaczenia za rok na kolejnym, letnim obozie w Bukowinie Tatrzańskiej w dniach 2 – 8 sierpnia 2023r. OSU!