Drużynowe Mistrzostwo Makroregionu Południowego po raz szósty z rzędu

Zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate rewelacyjnie rozpoczęli starty w 2023 roku, zdobywając podwójne drużynowe pierwsze miejsca w Mistrzostwach Makroregionu Południowego – szósty raz z rzędu i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

25 lutego 2023 roku w Przeworsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin zorganizowane przez Przeworski Klub Karate Kyokushinkai prowadzony przez shihan Dariusza Walasa. W sportowej rywalizacji udział wzięło 234 zawodników reprezentujących 31 klubów z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Miasta Przeworsk Leszek Kisiel. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Zbigniew Zieliński.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 25 zawodników, sensei Ireneusz Kasza – opiekun ekipy oraz sędziowie: sensei Adam Buczyński i sensei Marek Sawczuk. Start zakończył się ogromnym sukcesem, krośnieńscy karatecy zdobyli indywidualnie 17 medali. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Aleks Łączak i Kasia Frankiewicz, zwycięzcy zarówno w kumite, jak i w kata.

Miejsca na podium zawodników Krośnieńskiego KKK:

 

kumite

kata

Aleks Łączak

1

1

Katarzyna Frankiewicz

1

1

Alan Bożek

1

 

Blanka Trybus

1

 

Gabriel Parylak

1

 

Tomasz Pikuła

2

 

Karol Pikuła

2

 

Emilia Frankiewicz

2

 

Seweryn Bożek

2

 

Gabriel Bożek

3

 

Maja Wajda

3

 

Fabian Kocur

3

 

Maja Zimak

3

 

Amelia Kucharska

3

 

Krzysztof Leniek

3

 

Z Klubu startowali również: Karina Korona, Sandra Adamiak, Maciej Szybiak, Weronika Michalak, Patrycja Brej, Amelia Bilska, Elena Ornalik, Natalia Jurczak, Wiktoria Najfeld i Maja Kasza.

Wielkie GRATULACJE dla wszystkich startujących zawodników i ich trenerów!!!

Klasyfikacja drużynowa Makroregionu Południowego:

  1. Krośnieński Klub Kyokushin Karate
  2. Tarnowski Klub Sportowy Karate Kyokushin
  3. Myślenicka Akademia Karate Byakko

Klasyfikacja drużynowa Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików:

  1. Krośnieński Klub Kyokushin Karate
  2. Kielecki Klub Sportowy Karate
  3. Wielicki Klub Karate Kyokushinkai

Wyjazd na Mistrzostwa zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Krosna i Gminy Jedlicze.

24 lutego br. w Lubatowej odbyła się Gala Sportu Powiatu Krośnieńskiego. Z Klubu, w gronie najlepszych trenerów, znalazł się sensei Ireneusz Kasza, a wśród najlepszych sportowców, z osiągnięciami na arenie międzynarodowej, sensei Gabriel Bożek. GRATULUJEMY!!!