13th Fighters Camp – Nałęczów 1-3 marca 2024

Obóz poprowadzili Shihan Akaishi Makoto oraz Sensei Antonio Tusseau. Treningi odbywały się w 3 grupach. W obozie wzięło udział  448 karateków z Polski, Niemiec, Norwegii i Austrii. Organizatorem wydarzenia był Shihan Jacek Czerniec IKO Poland.
 
Z Klubu udział wzięli Shihan Roman Woźniak, Sensei Tomasz Pikuła i Sensei Wojciech Fic.
 
Obaj prowadzący to świetni zawodnicy oraz trenerzy. W Nałęczowie dzielili się swoją wiedzą głównie z zakresu kumite. Odbył się też trening kata, podczas którego osoby przygotowujące się do startów w mistrzostwach mogły szlifować technikę pod okiem shihan.
 
Sensei Antonio przekazał uczestnikom metody na poprawę stabilności pozycji walki. Oprócz tego podzielił się swoimi „technikami specjalnymi” jak np. hiza geri jodan. Prowadzone przez niego jednostki treningowe skupiały się na odpowiedniej pracy nóg, tak by zaskakiwać przeciwnika.
 
Shihan Makoto Akaishi również przykładał ogromną uwagę do kumite dachi. Przedstawione przez niego ćwiczenia bez wątpienia powinny być wykonywane w każdym dojo.
 
Oprócz charakteru szkoleniowego obozu, warto zwrócić uwagę, że była to doskonała okazja do spotkania i integracji między trenującymi. Wymiana doświadczeń stanowi nieocenioną wartość Fighters Campu.