2004 rok

W grudniu br. w sekcjach klubu przeprowadzono egzaminy na stopnie kyu w: Brzozowie, Lubatowej, Dukli, Jedliczu i Krosnie w grupach PM, PS i Z. Najwyższe stopnie zaliczyli: Alijew Zabil i Mariusz Nowicki 2 kyu, Grzegorz Gonet 3kyu, Mateusz Wójcik i Wojciech Ciuła 5 kyu.
Zdjęcia z egzaminów znajduja sie w galerii.

26 listopada br. w hali sportowej w Lańcucie odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego „Systemu Sportu Młodzieżowego” w Województwie Podkarpackim za rok 2004. Z klubu zaproszeni zostali Roman Wozniak i Karol Staroń, którzy otrzymali dyplomy i nagrody od Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego.

W dniach 21 – 25 lipca br. w Krakowie odbył się XXXI Europejski Obóz Letni Kyokushin Karate. Udział wzięła rekordowa liczba 253 uczestników, którzy byli podzieleni na 15 grup. Obóz prowadzili shihan Katsuhito Gorai i aktualny mistrz świata open Hitoshi Kiyama. Treningi odbywały się cztery razy dziennie. W czasie obozu odbyły się egzaminy na kyu oraz 1 i 2 dan. Z klubu egzaminy zdali:
Wojciech Świstak 2 dan – karate uprawia 25 lat, od 1991 roku prowadzi sekcję w Brzozowie, student PWSZ Krosno.
Radosław Gonet 1 dan – karate trenuje 17 lat, ma 31 lat, ukończył Politechnikę Rzeszowską oraz podyplomowe studia – prawo pracy.
Adam Przybyła 1 dan – karate trenuje 13 lat, ma 28 lat, ukończył Uniwersytet Rzeszowski – mgr historii.
Gratulujemy zdobytych stopni mistrzowskich, na które w pełni zasłużyli . Jest to duży sukces klubu, aktualnie w klubie trenuje 5 czarnych pasów.
Na koniec obozu odbyła się tradycyjna sayonara poświęcona konkursowi kabaretowemu. Zwyciężyła w dobrym stylu zjednoczona grupa sensei Romana Wozniaka i Piotra Zembrzuskiego (Szczytno)
„kolejne czarne pasy” – Dziennik Polski

W dniach 12 – 18 lipca 2004r. odbył się Letni Obóz Szkoleniowy Kyokushin Karate nad Zemplińską Siravą na Słowacji. Obóz był organizowany przez Podkarpacki Okręgowy Zwiazek Karate w Rzeszowie. Udział wzięło 89 osób z klubów: Krośnieński Klub KK 43 osoby (Dukla – 20, Brzozów – 10, Krosno – 7, Iwonicz Zdrój – 6), Dębica – 18, Leżajsk – 10, Stalowa Wola – 10, Tarnobrzeg – 5, Łańcut – 2 i Kraków 1 osoba.
Obóz prowadzili sensei: Roman Woźniak – 4 Dan, Ryszard Kiper – 3 Dan, Mariusz Bodzioch – 1 Dan i Wojciech Wdowicz – 1 Dan. Treningi odbywały się dwa razy dziennie plus poranny rozruch oraz jeden trening nocny. Zorganizowano turniej kumite lekki kontakt, w którym startowało ponad 30 juniorów młodszych. W kat. juniorek wygrała Katarzyna Świstak – Iwonicz Zdrój, a w kat. juniorów Grzegorz Niemiec – Brzozów. Odbyły się również turnieje piłki nożnej, sumo, przeciąganie liny oraz zawody pływackie. Codziennie korzystano z otwartego basenu i zalewu Sirava oddalonego o 100 m od hotelu „LIFE”. Dużym zainteresowaniem (60 osób) cieszyła się również jednodniowa wycieczka na węgierskie baseny termalne. Osoby, które pierwszy raz były na obozie karate przeszły tradycyjny chrzest. Na dyskotekach najlepiej bawiły się karateczki z Brzozowa i Leżajska.W ostatni dzień obozu przeprowadzono egzamin na kyu.

18 czerwca w Krośnie odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Najwyższe stopnie kyu zdali: Zbigniew Piwko i Paweł Cisowski – 3 kyu, Karolina Wilk, Karol Staroń, Michał Woźniak, Dominik Wydro i Maciej Lasek – 4 kyu.

W dniach 8 – 9 maja w Siedlcach odbyły się I Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych Kyokushin Karate w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży. Klub reprezentowali Karol Staroń i Michał Woźniak w kat. 60kg, Krzysztof Gajewski w kat. 70kg i Magda Szucio w kat. +55kg i kata oraz sensei Roman Woźniak jako sędzia. Bardzo dobrze zaprezentował się Karol Staroń, zdobywając brązowy medal. Gratulujemy!
Z POZK punkty zdobyli: Janusz Jaworski z Nowej Dęby i Rafał Pieniążek z Przeworska, zajęli I miejsca, Rafał Szela z Nowej Dęby II m. i Ligia Serwinowska z Nowej Dęby VI m. Związek zdobył 31 punktów dla woj. podkarpackiego.

2 maja w Brzozowie odbyły się VI Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Kyokushin Karate młodzików i juniorów młodszych. Startowało 216 dzieci i młodzieży z 11 klubów Podkarpacia. Dużym sukcesem zakończył się start zawodników klubu, którzy zajęli 2 miejsce drużynowo. Asem atutowym okazał się Maciej Rohan, który zajął 1 miejsce w kat. clicker ’92,’93 oraz 2 m. w kata. Miejsca pozostałych zawodników: Mirosław Wolak – 1m. w kata ’92,’93, Karol Staroń – 1m. w kumite lekki kontakt 60kg, Karolina Wilk – 1m. kata ’86, Magdalena Wolak – 2m. kata ’86, Krzysztof Gajewski – 2m. kumite 70kg, Grzegorz Gajewski – 2m. kumite open ’86, Magdalena Szucio – 3m. kumite open i 3m. kata. Drużynowo: 1m. Nowa Dęba – 37pkt., 2m. Krosno – 34pkt., 3m. Kolbuszowa – 31pkt.

Podczas uroczystego otwarcia Mistrzostw sensei Roman Woźniak wręczył puchary dla: sensei Wiesława Gwizda za pomoc dla Podkarpackiego Okręgowego Związku Karate, sensei Wojciecha Świstaka z okazji 25 – lecia treningów karate i sempai Adama Buczyńskiego z okazji 20 – lecia treningów karate.
wyniki


7 marca br. w Sandomierzu odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Południowej w Karate Kyokushin. Udział wzięło 206 zawodników z 24 klubów. Z klubu udział wzięli: Paweł Guzik, który powtórzył sukces z ubiegłego roku zajmując I miejsce w clicker i II m. w kumite do 65 kg. Krzysztof Gajewski w kat. 70 kg junior młodszy kumite lekki kontakt zajął II miejsce, Karolina Wilk w kat. clicker zajęła III miejsce. Dobrze zaprezentował się Karol Staroń kat. do 60 kg, który odpadł w ćwierćfinale. Startowały również Magda Szucio kumite +55 kg i Magda Wolak w clicker, które odpadły w eliminacjach. Gratulujemy bardzo dobrej postawy zawodników klubu.

W dniach 26 – 29 luty 2004 klub zorganizował obóz zimowy w Zakopanem. Udział wzięli karatecy z Tarnowa, Tarnobrzega, Nowej Dęby, Stalowej Woli, Dębicy, Brzozowa, Kolbuszowej i Krosna. Treningi odbywały się na macie tatami, korzystano z sauny i jacuzzi.

III Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców, trenerów i działaczy ziemi krośnieńskiej w 2003 roku. Janusz Wiśniewski uplasował się w 10-tce najpopularniejszych sportowców zajmując 9 miejsce na 59 nominowanych. Mariusz Bodzioch zajął 30 miejsce, Paweł Guzik 31 a Grzegorz Gajewski 37. W gronie trenerów Adam Buczyński zajął 8 miejsce na 24 nominowanych. W kategorii działaczy Roman Woźniak zajął 2 miejsce na 14 nominowanych. Podsumowanie wyników odbyło się 12 lutego br. w nowej Hali Widowiskowo – Sportowej w Krośnie. Klub zaprezentował pokaz karate.

Od stycznia 2004r. działa nowa sekcja karate w Dukli w Zespole Szkół Publicznych : Szkoła Podstawowa i Gimnazjum ul. Kościuszki 13. Treningi odbywają się w poniedziałki i środy w godz. od 1730 do 1900.

25 stycznia br. w rzeszowskiej hali „Waltera” odbyły się I Mistrzostwa Podkarpacia Kyokushin Karate Juniorów Młodszych i Seniorów Kumite. Udział wzięło 32 zawodników z Przemyśla, Jarosławia, Przeworska, Łańcuta, Rzeszowa, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Krosna, Leżańska i Kolbuszowej. Organizatorem był Łańcucki Klub Karate Kyokushin „System” prowadzony przez sensei Janusza Wiśniewskiego 1 Dan oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Karate w Rzeszowie. Sędzią głównym był Roman Woźniak 4 Dan. Klub zorganizował wyjazd autokarowy.

Wyniki (1 miejsca) : Juniorzy młodsi (16-18 lat) – Gajewski Krzysztof – Krosno, Seniorzy kumite do 70kg – Antończak Rafał – Łańcut, do 80kg – Bodzioch Mariusz – Krosno, powyżej 80kg – Bańka Dariusz – Stalowa Wola.


11 stycznia br. klub wziął udział w Noworocznym Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Kadetów w Nowym Sączu. Udział wzięli Maciej Rohan, Jan Kaczor, Filip Szeler, Wojciech Rogoziński.