2005 rok

18 grudnia 2005r. w Nowym Sączu odbył się VI Turniej Karate Kyokushin. Startowało ponad 100 zawodników z następujących klubów: Ruda ?ląska, Kraków, Tarnów, Krosno, Nowy Targ, Gorlice i Nowy Sącz. Organizacyjnie i sportowo turniej był na bardzo wysokim poziomie. Z naszego klubu startowało 8 osób. Po raz drugi najlepiej zaprezentowały się dziewczyny:

Paula Klecha – kata młodziczek 2 miejsce
Dominika Klecha – kata kadetek 3 m.
Beata Zygmunt – kumite + 55kg 3 m.
Kasia Feruś – kata młodziczek 4m.
Maciek Rohan – kata młodzików 6m.
Michał Półchłopek i Paweł Zubek – w kata kadetów nie przeszli do 2 tury
Marcin Kasperkowicz – w kumite 70kg przegrał w eliminacjach, w ostatnich sekundach przez upomnienie

Na szczególne wyróżnienie zasługuje: BEATA ZYGMUNT, która z każdych zawodów w tym roku wraca z pucharem:
OT Przeworsk – 1 m., MP Poł. Rzeszów – 3 m., M Podkarp. Dębica – 2 m., Tarnów – 3 m. i Nowy Sącz – 3 m.

GALERIA
Dziennik Polski


11 grudnia br. w Rzeszowie odbył się Turniej Gwiazdkowy Karate Kyokushin „Pierwszy krok” Udział wzięło ponad 100 uczestników z 10 klubów: Busko-Zdrój, Sandomierz, Tomaszów Lubelski, Gorlice, Tarnobrzeg, Leżajsk, Dębica, Krosno, Przeworsk i Rzeszów. Nasz klub zajął drużynowo I miejsce, Dębica – II m. i Sandomierz – III m. Z klubu starowali i zajęli następujące miejsca:

Rohan Maciej –       I miejsce w kata
Klecha Paula –        II miejsce w kata
Feruś Katarzyna –  III miejsca w kata i kumite
Klecha Dominika –   IV miejsce w kata
Gorczyca Barbara – IV miejsce w kata
Szeler Filip –          VII miejsce w kata
Turek Konrad –      X miejsce w kata
Półchłopek Michał – XI miejsce w kata
Cabała Olga –        XII miejsce w kata
Stajniak Filip – startował w kata i nie przeszedł do 2 tury Kasperkowicz Marcin – startował w kumite, przegrał w 2 walce

GALERIA


4 grudnia br. w Tarnowie odbył się VII Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin. Startowało 171 osób z 9 klubów. Z naszego klubu udział wzięło 7 osób. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczyny.
Beata Zygmunt zajęła 3 miejsce w kumite lekki kontakt
Kasia Feruś i Paula Klecha wraz z zawodniczką ze Szczucina zajęły egzeqwo 3 miejsce
Chłopcy w kategorii kata rocznik 1992 – 1995, w której startowało 51 osób zajęli również dobre miejsca:
Maciek Rohan 4 m.
Filip Szeler 7 m.
Konrad Turek 10m.
Alan Wasilewski 17m.
GRATULUJEMY !!!

25 listopada br. w ośrodku jezdzieckim w Leśnej Woli odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego „Systemu Sportu Młodzieżowego” w woj. Podkarpackim za rok 2005. Listy gratulacyjne i nagrody od Marszałka Podkarpacia otrzymali: Sensei Roman Wozniak i Sempai Karol Staroń.

4 listopada br. klub zorganizował pokaz karate w czasie otrzęsin studentów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Turaszówce.
Klub zakupił włoską matę typu puzzle grubości 4 cm.

W dnich 8-9 pazdziernika br. w Sosnowcu odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Juniorów Kyokushin Karate. Duży sukces odniósł Krzysztof Gajewski, który zdobył wicemistrzostwo Polski w kat. 70kg.
Pierwszą walkę wygrał przez wazari z zawodnikiem z Jaworzna, drugą po zaciętej walce z karateką z Lublina, półfinałową walkę stosunkowo łatwo wygrał z zawodnikiem z Suwałk, finał przegrał po dogrywce z 3-krotnym mistrzem Polski Łukaszem Ociepka z Gliwic. W zawodach udział wzięło 146 zawodników z 46 klubów.
W tym roku i w 2001, w którym zdobyliśmy drużynowo Mistrzostwo Polski Seniorów i indywidualnie 2 złote medale, klub osiagnął najlepsze wyniki sportowe. W 2005 roku obok sukcesu w juniorach zdobyliśmy medale w seniorach (Mariusz Bodzioch) i juniorach młodszych (Karol Staroń i Beata Zygmunt) na Mistrzostwach Polski.
GALERIA
WYNIKI MISTRZOSTW
Dziennik Polski

29 września br. klub zorganizował pokaz karate w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Turaszówce.
Od października klub otwiera nową sekcję w PWSZ Krosno (Turaszówka), treningi we wtorki i piątki w godz. 17.00 – 18.30.
Pierwszy trening 4 października.
Serdecznie zapraszamy studentów PWSZ i młodzież z Turaszówki.

Zapraszamy na treningi karate do Szkoły Podstawowej nr 4 w Krośnie, ul. Powstańców Śląskich 75 (Osiedle Ks. Markiewicza).
Rozkład treningów:
poniedziałek i piatek – godz. 16.30 – 18.00 – grupa srednio zaawansowana
godz. 18.00 – 20.00 – grupa zaawansowana
środa – godz. 18.00 – 20.00 – grupa zaawansowana
wtorek i czwartek – godz. 15.30 – 17.00 – grupa poczatkujaca młodsza
( 7-12 lat )
godz. 17.00 – 18.30 – grupa poczatkujaca starsza ( od 13 lat )

Sensei Roman Wozniak spotkał się z sensei Danielem Gorczyca 2 Dan w jego Dojo w Inowrocławiu. Sensei Daniel prowadził sekcję w Krosnie w latach 1979 – 1980.

W dniach 25 – 31 lipca 2005r. odbył się Letni Obóz Szkoleniowy Kyokushin Karate nad Zemplińska Sirawa na Słowacji. Obóz był organizowany przez Podkarpacki Okręgowy Zwišzek Karate w Rzeszowie. Udział wzięli karatecy z: Francji, Niemiec, Bartoszyc, Krakowa, Gorlic, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Kolbuszowej, Leżajska, Przeworska, Brzozowa i Krosna. W tym roku wyjštkowo dopisała pogoda. Obóz prowadzili sensei: Roman Wozniak – 4Dan, Ryszard Kiper – 3Dan, Dariusz Walas – 2Dan, Mariusz Bodzioch – 1Dan i Wojciech Surmiak – 1Dan. Treningi odbywały się 2 razy dziennie plus poranny rozruch oraz jeden trening nocny. Odbywały się również zajęcia sportowe: piłka siatkowa, piłka nożna, tenis i pływanie. Odbył się turniej kumite lekki kontakt, przeciaganie liny oraz testy sprawnosci fizycznej. Zorganizowano całodniowš wycieczkę autokarowa na węgierskie baseny termalne. Podczas grilla i tradycyjnego chrztu na harmonii przygrywał i bawił towarzystwo sensei Wojciech Surmiak.
GALERIA
chrzest – wierszyk

W dniach 20 – 24 lipca br. w Krakowskim AWF odbył się Europejski Obóz Letni Kyokushin Karate. Obóz prowadzili shihan Francisko Filho – Mistrz Swiata 1999′ i shihan Katsuhito Gorai. Udział wzięło 330 karateków z 13 państw Europy. Jednym z uczestników obozu był sensei Roman Wozniak, który poprowadził jeden trening kata.

Następujacy sensei otrzymali pasy i certyfikaty z Japonii na stopnie mistrzowskie Dan:
Wojciech Swistak – 2 Dan,
Mariusz Bodzioch, Radosław Gonet i Adam Przybyła – 1 Dan
W klubie stopień mistrzowski posiada również Roman Wozniak – 4 Dan
Nikt oprócz wyżej wymienionych nie posiada czarngo pasa w Kyokushin Karate w Krosnie i powiecie krosnieńskim.

21 czerwca br. Karol Staroń i jego trener Roman Wozniak zostali wyróżnieni przez Prezydenta miasta Krosna Piotra Przytockiego za godne reprezentowanie miasta Krosna w zawodach sportowych na szczeblu ogólnopolskim.

W dniach 16-21 czerwca br. w klubie odbyły się egzaminy na stopnie szkoleniowe kyu ( pasy ). Najwyższe stopnie zdali:
Janusz Solecki, Jarosz Krzysztof, Wozniak Michał i Wydro Dominik – 3kyu
Swistak Katarzyna – 5 kyu
GRATULUJEMY !!!

Sensei Mariusz Bodzioch brazowym medalista XXXII Mistrzostw Polski Seniorów Wrocław 2005 w kat. 75kg. W pólfinale przegrał po dogrywce z Janem Pikulem z Wrocławia. 2 sędziów wskazało na remis, 2 na przeciwnika Mariusza jednak sędzia na macie wskazał na zwycięstwo Jana Pikula. Gdyby sędzia prowadzacy pokazał remis wygrałby Mariusz , ponieważ miał większa ilosć złamanych desek – 14 sztuk ( 4-shuto, 5-hiji i 5-kagato ).
Mariusz Bodzioch wspólnie z Piotrem Moczydłowskim ze Szczytna mieli największa ilosć złamanych desek – po 14. Puchar otrzymał jednak Moczydłowski Piotr, ponieważ walczył w kat. niższej tj. 70kg.
WYNIKI MISTRZOSTW

Klub zaprosił do prowadzenia treningów instruktorów wschodnich sztuk walki.
25 maja br. trening prowadził sensei Paweł Lubas – judo, a 3 czerwca sensei Zbigniew Bundz – ju-kara-do
Arigato !

21 maja br. podczas majówki w Szkole Podstawowej nr 10 w Krosnie klub zorganizował pokaz karate. Udział wzięli:
sensei: Roman Wozniak, Radosław Gonet i Adam Przybyła
sempai: Mariusz Nowicki, Grzegorz Gonet, Maciej Rohan, Paula Klecha, Filip Szeler, Alan Wasileski i Michał Piotrowski
4 czerwca br. zaprezentowano pokaz karate w Szkole Podstawowej nr 14 w Krosnie.
Kolejny pokaz odbył się 22 czerwca o godz. 11.00 w hali MOSiR Krosno ul. Legionów 2
GALERIA

Sensei Roman Wozniak otrzymał srebrna odznakę „za zasługi dla sportu” przyznana przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Z Podkarpacia wyróżnienie otrzymali również: sensei Ryszard Kiper 3 Dan Tarnobrzeg i sensei Dariusz Walas 2 Dan Przeworsk.

W dniach 2-3 maja br. w Lublinie odbyły się II Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Kyokushin Karate w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Startowało 340 zawodników z 74 osrodków kyokushin karate. Z naszego klubu udział wzięło 7 zawodników i 2 sędziów – trenerów. Najlepiej zaprezentował się Karol Staroń, który powtórzył ubiegłoroczny wynik zdobywajac brazowy medal w kat. 60kg, w której startowało 60 osób. Beata Zygmunt zajęła punktowane 8 miejsce w kat +55kg. Michał Wozniak i Maciej Lasek przegrali w 3 walce w kat. 60kg. Startowali również: Katarzyna Swistak, Iwona Koscińska i Marcin Kasperkowicz. Zawody sędziowali sensei Roman Wozniak oraz sensei Wojciech Swistak.
WYNIKI MISTRZOSTW
GALERIA
Dziennik Polski

29 kwietnia br. w Krosnie odbyło się Walne Zebranie Klubu. Uczestniczyło 36 osób w tym 26 z prawem do głosowania. Wybrano Zarzad Klubu i Komisję Rewizyjna. Dokonano zmian w statucie oraz przeniesiono siedzibe klubu do Krosna. Przegłosowano następujace wnioski:
– powstanie grupy srednio zaawansowanej oraz trzeciego treningu dla grupy zaawansowanej,
– poprawienie dyscypliny i etykiety dojo na treningach,
– w związku z tym, iż forma i styl rezygnacji Pana Wilusza z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate narusza wszelkie normy postępowania, Statut klubu i etykietę trenującego wschodnie sztuki walki wprowadza się zakaz kontaktowania się (treningi, obozy, zawody) z klubem karate kyokushin-kan Garyu Pana Wilusza,
– zapraszanie do prowadzenia treningów przez instruktorów innych stylów wschodnich sztuk walki,
– organizacja przez klub – Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Krosnie w 2007 roku.
Po zebraniu trening poprowadził sensei Wojciech Swistak 2 Dan.

17 kwietnia br. w Dębicy odbyły się VII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego dzieci i juniorów młodszych w karate kyokushin. W zawodach startowało 243 zawodników z 14 klubów POZK. Z naszego klubu udział wzięło 22 karateków, 3 sędziów: sensei Roman Wozniak – sędzia główny, sensei Mariusz Bodzioch – sędzia kumite i sempai Adam Buczyński – sędzia kata oraz sempai Zbigniew Piwko jako opiekun. Druzynowo zajęlismy 3 miejsce, a indywidualnie 7 medali.

W kumite lekki kontakt:
Wozniak Michał – I miejsce kat. 60kg junior młodszy (Brzozów)
Staroń Karol – II miejsce kat. 60kg junior młodszy
Zygmunt Beata – II miejsce kat. open juniorka młodsza
Koscińska Iwona – III miejsce kat. open juniorka młodsza (Brzozów)

W kata:
Rohan Maciej – I miejsce rocznik 92′
Klecha Paula – II miejsce rocznik 93′
Szeller Filip – III miejsce rocznik 95′

Zawodników do Mistrzostw przygotowywali: sensei Roman Wozniak, sensei Wojciech Swistak i sempai Adam Buczyński. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Klecha Paula wychowanka sempai Adama Buczyńskiego, która trenuje stosunkowo krótko – od wrzesnia 2004 roku.
WYNIKI MISTRZOSTW
Dziennik Polski
GALERIA


12 marca br. w Rzeszowie na hali ROSiR odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego Karate Kyokushin. Startowało 187 zawodników z 23 klubów. Z klubu udział wzięło 8 osób (Krosno – 4, Brzozów – 2 i Dukla – 2). Najlepiej zaprezentowali się: Karol Staroń z Krosna – III miejsce kumite lekki kontakt junior młodszy kat. do 65kg oraz Dragan Katarzyna – II miejsce i Zygmunt Beata – III miejsce obie z Dukli w kat. kumite lekki kontakt junior młodszy kat. do 55kg. Zawody sędziował sensei Roman Wozniak.
WYNIKI MISTRZOSTW

W czasie ferii odbył się zimowy obóz Kyokushin Karate w Zakopanem w osrodku sportowym „Palace”. Udział wzięli zawodnicy z Tarnowa, tarnobrzega, Nowej Dęby, Leżajska, Przeworska, Stalowej Woli, Kolbuszowej, Dukli i Krosna (Karol Staroń, Maciej Rohan i Marcin Miotk). Obóz prowadzili sensei: Roman Wozniak 4 Dan, Ryszard Kiper 3 Dan i Dariusz Walas 2 Dan. Zajęcia odbywały się w nowej, większej sali na macie tatami, korzystano z sauny i jacuzzi oraz zorganizowano wycieczkę na Morskie Oko.

9 stycznia 2005 w Przeworsku odbył się I Ogólnopolski Turniej Kyokushin Karate w ochraniaczach na tułów i kaskach. Z Krosna startowali: Filip Szeller, Maciej Rohan, Karol Staroń i Krzysztof Gajewski. Najlepiej wypadł Maciej Rohan zajmując 2 miejsce. Z Dukli walczyło 13 osób, z których Beata Zygmunt zajęła I miejsce, Mikołaj Nycz III m., Aleksandra Puchalik III m., Katarzyna Dragan III m. Sędzią głównym zawodów był sensei Roman Woźniak. W zawodach startowało 128 zawodników z 17 klubów.