• Dziesięciu najlepszych zawodników Klubu w 2019 roku

Zwycięstwo drużynowe na turnieju w Krośnie 30.10.2010r.

30 października 2010 roku w Krośnie w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR ul. Bursaki 29 odbył się III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci, Młodzieży i Juniorów oraz „Pierwszy Krok” seniorów. W zawodach udział wzięło 184 zawodników z 20 klubów: Brzozów, Częstochowa, Dukla, Jarosław, Jasło, Kolbuszowa, Kraków YMCA, Krosno BUDO, Leżajsk – Akademia, Limanowa, Lublin, Niepołomice, Nowa Dęba, Nowy Sącz, Przeworsk, Rzeszów, Stary Sącz, Tarnobrzeg, Wieliczka i Krosno. Odbyło się 21 konkurencji: 10 w kata, 8 w kumite lekki kontakt, 1 w kumite ful kontakt juniorów open i 2 w kumite ful kontakt seniorów „Pierwszy Krok” Rywalizacja odbywała się od godz. 10.00 do 17.00 z przerwą na obiad i otwarcie.

Sędzią Głównym był sensei Jacek Czerniec 4 Dan.

Turniej zorganizował  Krośnieński Klub Kyokushin Karate.

Współorganizatorzy: Urząd Miasta Krosna, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie.

Sponsorzy: Zakład Robót Górniczych w Krośnie, EBA Krosno, Galaxi Krosno, Bokken Jasło, Gran Pik Brzozów, ARKTOR Krosno, Dwór Kombornia i Wydawnictwo „Ruthenus” Krosno.

Komitet Organizacyjny: Roman Woźniak – przewodniczący, Adam Buczyński – zastępca, Ireneusz Kasza, Radosław i Grzegorz Gonet, Wiktor Mosoń i Janusz Solecki.

W czasie zawodów pomagali rodzice i osoby trenujące w klubie: Monika, Karolina i Jan Szczepański, Bogusława i Wojciech Półchłopek, Ewa i Adam Paradysz, Wioletta Szeller, Dominik Kozubal, Grzegorz Lenko, Wojciech Knap, Krzysztof Pęcak, Paweł Cisowski, Ola Świątek, Ola Wojtowicz, Katarzyna Rugiełło, Kinga Włodarska i inni.

Otwarcia turnieju dokonał Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki. Prezydent wręczył pamiątkowy dyplom sensei Romanowi Woźniakowi z okazji 30 – letniej pracy trenerskiej w Krośnie. Obecna była również Pani Anna Dubiel – przewodnicząca komisji sportu Rady Miasta Krosna.

Zawodnicy którzy zajęli miejsca na podium otrzymali figurki karateki i dyplomy a wszyscy startujący zawodnicy dyplomy uczestnictwa, lody i słodycze.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 25 zawodników zdobywając 20  pucharów i 1 miejsce drużynowo.

Najlepiej zaprezentowali się Karolina Szczepańska i Michał Półchłopek którzy wraz z Janem Ząbczykiem z Krakowa wybrani zostali najlepszymi zawodnikami turnieju.

7 listopada br. w Mistrzostwach Europy Juniorów w Serbii wystartuje Karolina Szczepańska.

 

Miejsca naszych zawodników:

 

Szczepańska Karolina         1 miejsce w kata juniorek młodszych

                                     1 miejsce w kumite juniorek młodszych

Półchłopek Michał              1 miejsce w kata kadetów

                                     1 miejsce w kumite kadetów powyżej 45 kg

Szeller Filip                       1 miejsce w kumite młodzików do 60 kg

                                     2 miejsce w kata młodzików

Kandefer Agata                1 miejsce w kata dziewcząt 2000’ i młodsze

Kozubal Aleksandra           1 miejsce w kata dziewcząt 1999’

Broński Patryk                  1 miejsce w kata chłopców 1999’

Paradysz Kryspin               2 miejsce w kata kadetów

                                     3 miejsce w kumite kadetów do 45 kg

Hejnar Weronika               2 miejsce w kata dziewcząt 1999’

Mosoń Mikołaj                   2 miejsce w kata chłopców 2000’ i młodsi

Rohan Maciej                    2 miejsce w kumite ful kontakt juniorów open

Pęcak Krzysztof                 2 miejsce w kumite ful kontakt seniorów „Pierwszy Krok” do 75 kg

Włodarska Angelika            3 miejsce w kata kadetek

                                      3 miejsce w kumite kadetek

Zając Jan                          3 miejsce w kumite kadetów powyżej 45 kg

Kłosowicz Damian               3 miejsce w kumite młodzików powyżej 60 kg

Giergowski Maciej               3 miejsce w kumite młodzików powyżej 60 kg

 

Drużynowo:

1 Krosno                                64 pkt.

2 Kraków YMCA                      26

3 Nowy Sącz                          23

4 Jasło                                   18

5 Brzozów                              15

6 Leżajsk – Akademia                11

7 Limanowa                            10

8 Niepołomice                           9

9 Stary Sącz                             7

10 Kolbuszowa                          5

11 Krosno Budo                         5

12 Nowa Dęba                           3

13 Wieliczka                               1

14 Przeworsk                             1

15 Tarnobrzeg                           1

16 Rzeszów                               1

 

GRATULUJEMY sukcesów sportowych i sprawnej organizacji zawodów.

 

Z klubu startowali również: Szeliga Dominik, Jasiński Łukasz, Szarek Łukasz, Kozubal Joanna, Soliński Patryk, Potoczny Szymon, Hassan Mohamed, Głód Arkadiusz, Paczosa Arkadiusz i Giergowski Michał,

 

GALERIA

 

Filmik z zawodów