Brązowy medal Karoliny na Mistrzostwach Europy w Serbii

phoca_thumb_l_100_1846

W dniach 6-7 listopada 2010 w Belgradzie odbyły się X Mistrzostwa Europy Open i Juniorów „10th European Open Kyokushin Championship”.W Mistrzostwach startowało 215 zawodników z 16 krajów.  Imprezę zorganizowała Serbska Organizacja Karate z sensei Zarko Petkovicem na czele. Podczas imprezy obecny był Prezydent IKO Kyokushinkaikan Kancho Shokei Matsui. Pierwszy raz w historii tej imprezy rywalizacja juniorów została rozegrana według zasad „japońskich” tj. dopuszczających używanie wszystkich technik z pełną siłą. Początkowo zawodnicy mieli rywalizować w 2 kategoriach kata oraz 13 kategoriach kumite, jednakże ostatecznie kategorie kumite juniorek zostały połączone. W turnieju wyraźnie dominowali zawodnicy Rosji oraz Rumunii. Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowany był przez gorliczankę Karolinę Szczepańską która w kategorii juniorek 94-95 OPEN wywalczyła brązowy medal. W drodze do podium wygrała 2 walki (pierwszą z Węgierką Betiną Berger, a drugą z Violettą Sergeev’ą z Rosji). W walce o finał zmierzyła się z Emote Kneting z Węgier. Regulaminowy czas tego pojedynku nie przyniósł rozstrzygnięcia i o losach walki zadecydowała dogrywka w której Karolina uległa swojej rywalce. Do kategorii juniorek 94-95 OPEN zgłoszono 15 zawodniczek 5 z Polski, 3 z Węgier, 2 Rosji, 2 Bułgarii, 2 Rumunii i 1 z Ukrainy, a triumfatorką została Ulyana Grebenshikova z Rosji.

Polskę reprezentowało 46 zawodników zdobywając dwa srebrne medale w kata i cztery brązowe w kumite