Karolina Szczepańska Mistrzynią Polski Młodzieżowców

13 października 2012 roku w Szczecinku odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców ( 18 – 21 lat) Karate Kyokushin z udziałem 118 zawodników z 37 ośrodków Kyokushin. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug. Organizatorem MP był Szczecinecki Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Wojciecha Hurkę.


Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowali Karolina Szczepańska i Shihan Roman Woźniak jako sędzia. Karolina potwierdziła Swoją dominację w Polsce, debiutując w MP Młodzieżowców, zdecydowanie wygrała kategorię kata. Jest to pierwszy tytuł Mistrza Polski Młodzieżowców w 35 letniej historii krośnieńskiego klubu. Przed zawodami Karolina miała indywidualne treningi kata prowadzone przez Shihana Romana Woźniaka.


Karolina mieszka w Gorlicach i tam chodzi do III klasy Liceum Ogólnokształcącego. Karate Kyokushin trenuje w Krośnieńskim Klubie Kyokushin Karate od 2003 roku i jest najlepszą zawodniczką w historii klubu. Jest członkiem Kadry Narodowej Karate Kyokushin. W zawodach startuje od 2005 roku, stawając na podium 107 razy ( 78 razy – 1 miejsce, 17 – 2 miejsce i 12 – 3 miejsce) Posiada 1 kyu i przygotowuje się do egzaminu na 1 Dan. Jej największe sukcesy sportowe:


Mistrzostwa Europy – srebrny i brązowy medal, 2010 i 2011r,

Mistrzostwa Polski – Trzy razy złoto i raz srebro. W ubiegłym roku została wybrana najlepszą zawodniczką MP Juniorów w Łomży

Puchar Polski – 4 razy złoto i 1 srebro

Mistrzostwa Austrii – 4 razy złoto

Mistrzostwa Słowacji – raz złoto

Mistrzostwa Makroregionu Południowego – 5 razy złoto i 1 srebro

Mistrzostwa Podkarpacia – 10 razy złoto.

GRATULUJEMY !!!


www.krosno.pl

www.pfs-rzeszow.pl

www.wrota.podkarpackie.pl

www.sportkrosno.pl

www.krosnocity.pl