III Mikołajkowe Mistrzostwa klubu

 mikolajki2012

1 grudnia 2012 roku w Zespole Szkół w Korczynie odbyły się III Mikołajkowe Mistrzostwa Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Udział wzięło 143 zawodników z 9 grup szkoleniowych klubu z 5 miejscowości: Dukla, Jedlicze, Lutcza, Korczyna i Krosno. Odbyły się 4 konkurencje w 6 kategoriach:

– trójbój dla ćwiczących karate od września 2011r. i od września 2012r.

– kata i  kumite –  z podziałem na: zajmujących miejsca na podium i trenujących bez sukcesów sportowych.

Koordynatorem przygotowań i organizacji turnieju był shihan Roman Woźniak. Dużą pomocą w zorganizowaniu paczek mikołajkowych wykazali się: sensei Radosław Gonet, senpai Grzegorz Gonet, senpai Wojciech Knap i Adrianna Gonet. Dyplomy zaprojektował i wykonał Wiktor Mosoń.

Zawody sędziowali: shihan Roman Woźniak, sensei Ireneusz Kasza, sensei Adam Przybyła, senpai Marek Sawczuk i senpai Grzegorz Lenko. W sekretariacie zawodów pracowali: senpai Janusz Solecki jako spiker oraz Katarzyna Niżnik, Barbara Boczar i Lilianna Łuksa. Pomagali również: Piotr Mroczka, Wojciech Knap, Krzysztof Wiśniowski i Paweł Rygiel.

Efektowny pokaz karate, samoobrony i tamashiwari zaprezentowali Radosław i Grzegorz Gonet oraz grupa z Dukli.

Dziękujemy Dyrektorowi Zespołu Szkół w Korczynie Panu Arturowi Stodolak za udostępnienie sali gimnastycznej oraz następującym firmom za pomoc w organizacji zawodów:

– GRAN – PIK Brzozów,

– Delta Zręcin,

– Kamet Rymanów,

– Hurtownia owoców i warzyw Tropikana Krosno,

– Hurtownia mrożonek ARKTOR,

– Mikrotech Krosno,

– Gaz System,

– PGNiG Oddział Sanok.

Dla większości uczestników był to pierwszy start w zawodach, który wiązał się z dużymi emocjami. Dzieci były bardzo zafascynowane i przeżywały swój debiut na macie. Panowała atmosfera rywalizacji i mimo przeciągającego się czasu trwania zawodów dzieci nie były znudzone, świetnie się bawiły kibicując swoim kolegom.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali: lody, drożdżówki, napoje, owoce, naklejki, dyplomy uczestnictwa oraz paczki mikołajowe. Dużą atrakcją zawodów była wizyta Św. Mikołaja który opowiedział dzieciom historię o Mikołaju oraz wręczał paczki. Zawody dopingowała ponad 200 osobowa grupa rodziców i sympatyków klubu.

 

 

GALERIA