• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

Dwa puchary Karoliny na ME w Serbii

W rozegranych 8 grudnia 2012 roku w Serbii w miejscowości Smerderevo pod Belgradem Mistrzostwach Europy Juniorów Karate Kyokushin IKO udział wzięło ponad 250 zawodniczek i zawodników z 15 krajów Europy, w tym Rosji oraz Izraela i Kazachstanu. Sędzią głównym był Shihan Katsushito Gorai. Mistrzostwa rozgrywane były na trzech matach. Zawody jak zwykle zdominowane zostały przez ponad siedemdziesięcioosobową ekipę zawodników z Rosji, którzy imponowali przygotowaniem fizycznym, technicznym i wolicjonalnym.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowali Karolina Szczepańska i Shihan Roman Woźniak jako sędzia.

Karolina potwierdziła swoją dominację nie tylko w Polsce ale również w Europie zdobywając 3 miejsce w kumite i 4 w kata, rywalizując z 17 zawodniczkami. Tak więc, już trzeci rok z rzędu staje na podium Mistrzostw Europy.

Reprezentacja Polski zdobyła 10 medali ( 1 złoty dla Patrycji Horodeckiej z Przeworska, 3 srebrne i 6 brązowych)

Imprezę zakończył mecz Japonia – Serbia, czyli dwie emocjonujące walki stoczone przez zawodników z Serbii i Japonii. Pierwszą wygrał zawodnik gospodarzy a drugą gość z kraju kwitnącej wiśni.

Powrót odbywał się w bardzo trudnych, zimowych warunkach, parę godzin staliśmy w długich korkach na autostradzie w Serbii.

 

 

GALERIA