Agata Kandefer brązową medalistką Mistrzostw Europy

W rozegranych 26 października 2013 roku w Katowicach VII Mistrzostwach Europy Juniorów Karate Kyokushin udział wzięło 340 zawodników w wieku 12-17 lat z 18 krajów Europy. Organizatorem był Klub Rekreacyjno Sportowy TKKF „CZARNI” w Katowicach kierowany przez Sensei Dariusza Łyczko, a współorganizatorem Shihan Jacek Czerniec. Zawody zaszczycił swoją obecnością Prezydent International Karate Organization Kancho Shokei Matsui, a także Dyrektor Departamentu Spraw Zagranicznych IKO Shihan Katsuhito Gorai. Otwarcia Mistrzostw dokonał Prezydent Miasta Katowic Piotr Uszok.

Do reprezentacji Polski powołanych zostało dwóch zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate: Agata Kandefer i Łukasz Szarek oraz Shihan Roman Woźniak jako sędzia i Sensei Adam Buczyński jako sekundant.

Agata Kandefer spisała się rewelacyjnie zdobywając brązowy medal w kumite 12 – 13 lat do 50 kg i 4 miejsce w kata na 20 startujących zawodniczek. Zarówno w kumite jak i w kata Agata zajęła najlepsze miejsce ze wszystkich reprezentantek Polski w tej kategorii. GRATULUJEMY !!!

Łukasz Szarek przegrał walkę z późniejszym Wicemistrzem Europy, zawodnikiem z Kazachstanu.

Wyjazd zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Krosno.

Po zakończeniu Mistrzostw odbyła się uroczysta sayonara podczas której Kancho Shokei Matsui wręczył kierownikom klubów karate kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate pamiątkowe medale z okazji 40-lecia karate kyokushin w Polsce. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Shihan Roman Woźniak i Sensei Adam Buczyński.