IV Mikołajkowe Mistrzostwa klubu

7 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół w Korczynie odbyły się IV Mikołajkowe Mistrzostwa Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Wystartowało 148 zawodników z 10 sekcji klubu: Besko, Dukla, Jasienica Rosielna, Jedlicze, Korczyna, Krosno, Nowy Żmigród, Sieniawa, Zarszyn i Zręcin. Odbyły się 4 konkurencje z podziałem na wiek, płeć i stopień zaawansowania: kata, kumite, uderzenia i kopnięcia na tarcze oraz gimnastyka ( szpagat, mostek i dowolne ćwiczenie gimnastyczne)

Sędzią głównym był Shihan Roman Wożniak. Ponadto zawody sędziowali: sensei: Adam Buczyński, Radosław Gonet i Ireneusz Kasza, senpai: Grzegorz Gonet, Adolf Pasterczyk, Marek Sawczuk, Krzysztof Pęcak, Piotr Mroczka, Bartosz Wais i Agata Kandefer. Na macie obyło się kumite i gimnastyka a na parkiecie kata i tarcze.

W przygotowanie zawodów najbardziej  zaangażowane były następujące osoby: Radosłąw Gonet, Ireneusz Kasza, Wiktor Mosoń, Grzegorz Gonet, Adriana Gonet i Roman Woźniak. W czasie turnieju pomagali również: Bogusława Krupa, Magdalena Kolanko, Dorota Dobrzańska, Iwona Wajs, Maria Łączak, Maria Makoś, Janusz Solecki, Piotr Wilusz, Kamil Siuzdak, Wiktor Mosoń, Grzegorz Lenko, Patryk Libuszewski, Jeremi Sawczuk, Paweł Machaj. Dziękujemy Dyrektorowi Zespołu Szkół w Korczynie Panu Arturowi Stodolak za udostępnienie sali gimnastycznej oraz następującym firmom za pomoc w organizacji zawodów:

– GRAN – PIK Brzozów,

– PGNiG Technologie Krosno,

– Huta Szkła Artystycznego „Zorza” w Jedliczu,

– Mikrotech Krosno

– Hurtownia warzyw i owoców „Tropikana” Krosno,

– Delta Zręcin,

– Firma Handlowa „Dominik” Waldemar Bochnia Jedlicze,

– Hurtownia mrożonek „Arktor” Krosno

Efektowny pokaz karate, samoobrony i tamashiwari ( łamanie pustaków i desek) zaprezentowali Radosław i Grzegorz Gonet. Ponadto dzieci wykonały 3 kata do muzyki.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno startujących dzieci jak i też ich rodziców oraz sympatyków klubu.

Wszyscy uczestnicy Mikołajkowych Mistrzostw klubu otrzymali: paczki od Mikołaja, dyplomy, lody, drożdżówki, napoje, owoce i naklejki. Ponadto finaliści otrzymali puchary szklane. W zawodach startowały dzieci i młodzież w wieku od 6 – 14 lat.