Mistrzostwa Polski Juniorów w Wieliczce 17.10.2015r.

17 października 2015 roku w Centrum Sportu „Solne Miasto” w Wieliczce odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W obu mistrzostwach wystartowało 172 zawodników z 65 klubów. Organizatorem zawodów był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez sensei Roberta Kopciowskiego. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug. Ceremonii otwarcia dokonał zastępca Burmistrza Wieliczki Rafał Ślęczka.

„Zadanie finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego”

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 3 zawodników i shihan Roman Woźniak jako sędzia.

Bardzo bliski podium zarówno w kata jak i w kumite był Kryspin Paradysz, zajmując ostatecznie 4 miejsce w kata i 6 w kumite. W kata juniorów 16 – 17 lat startowało 32 zawodników prezentując pinian sono yon. Kryspin po pierwszej turze był trzeci, jednak po drugiej turze spadł na czwartą pozycję wykonując geksai sho kata.

W kumite do 60 kg Kryspin – brązowy medalista ME Shin wygrał pierwszą walkę z zawodnikiem z Tarnowskich Gór. W drugiej trafił na Mistrza Europy Shin Biłbaka Damiana z Suwałk i po dobrej walce przegrał z późniejszym Wicemistrzem Polski. Zabrakło sportowego szczęścia.

Paweł Machaj kat. do 65 kg i Jeremi Sawczuk kat. do 60 kg przegrali swoje pierwsze walki.