• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

5 medali na Pucharze Europy w Katowicach 05.12.2015r.

5 grudnia 2015 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się Puchar Europy Karate Kyokushin Juniorów i Seniorów pow. 35 lat w kumite, kata oraz kata team. Następnego dnia tj. 6 grudnia rozegrano Mistrzostwa Europy Seniorów Open – bez podziału na kategorie wagowe. W obu turniejach wystartowało 357 zawodników z 15 krajów europejskich oraz Nowej Zelandii. Zawody zaszczycił swoją obecnością Kancho Shokei Matsui – Prezydent IKO Kyokushinkaikan i shihan Katsuhito Gorai. W niedzielę przed południem Kancho Matsui poprowadził dwugodzinne seminarium szkoleniowe.

Na Puchar Europy w skład reprezentacji Polski zostało powołanych 7 zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate: Paradysz Kryspin, Sawczuk Jeremi, Kandefer Agata, Paradysz Korneliusz, Krupa Oliwia, Łączak Aleks i Machaj Paweł. Wraz z Nimi byli: shihan Roman Woźniak jako sekundant, sensei Marek Sawczuk jako sędzia oraz rodzice startujących dzieci.Krośnieńscy karatecy osiągnęli najlepszy wynik sportowy w 35 letniej historii klubu, zdobywając dwa złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy.

Złote medale wywalczyliśmy w kumite. Jeremi w pierwszej walce pokonał zawodnika z czarnym pasem z Turcji, a Kryspin w finale wygrał z aktualnym Mistrzem Polski Juniorów.                                                                              Srebrne medale zdobyliśmy w kata. Pomimo że zarówno Agata jak i Kryspin rozpisani byli jako … pierwsi ( w kata jest to bardzo niekorzystne) oboje zajęli 2 miejsca. W finale wykonywali najbardziej zaawansowane kata kyokushin – sushiho.                                                                                                                                                            Brązowy medal w kumite zdobyła Agata, w ćwierćfinale wygrywając po efektownym mae geri jodan. Korneliusz przeszedł do rundy finałowej w kata i ostatecznie zajął 4 miejsce.                                                                                Występ pozostałej trójki zawodników, w gronie czołowych zawodników Europy należy uznać również za bardzo udany: dziesięcioletni Aleks minimalnie przegrał z brązowym pasem z Niemiec, Oliwia przegrała po wyrównanej walce z Węgierką a Paweł z zawodnikiem z Białorusi, zwycięzcą w kat. 65 kg.

Zaowocowały kilkumiesięczne intensywne przygotowania, trzydniowe zgrupowanie szkoleniowe i dodatkowe treningi indywidualne. Tym historycznym sukcesem zawodnicy złożyli podziękowania dla shihan Romana Woźniaka za Jego 35 letnią pracę trenerską i wychowawczą w krośnieńskim klubie.                                             Ostatni tak duży sukces osiągnęliśmy w 2001 roku zdobywając drużynowe Mistrzostwo Polski Seniorów.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Krosno.

Wyniki reprezentantów Polski z Krosna:                                                                                                                       Paradysz Kryspin         1 m. w kumite juniorów do 60 kg i 2 m. w kata                                                                    Sawczuk Jeremi           1 m. w kumite juniorów do 55 kg                                                                                            Kandefer Agata           2 m. w kata i 3 m. w kumite 14 – 15 lat do 60 kg                                                                    Paradysz Korneliusz     4 m. w kata 10 – 11 lat

W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej klubów z Polski KROSNO zajęło 2 miejsce !!!

KLUBY Z POLSKI – TOP TEN

Place

Dojo

Score

Kumite

kata

1.

Łomżyński KK

19

16

3

2.

Krośnieński KKK

17

11

6

3.

Masters Dojo WASW

17

17

4.

Lubelski KKK

15

12

3

5.

Bushi Team

13

13

6.

Bielski KKK

12

12

7.

KSW Kyokushin – Zielonka

11

11

8.

Augustowski KKK

10

10

9.

Przeworski KKK

9

9

10.

WKKK AiS Sypień

9

9

W klasyfikacji drużynowej przy równej ilości punktów wyżej jest klub który ma więcej pierwszych miejsc.

GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH WYNIKÓW !!!

WYNIKI PUCHARU EUROPY

www.sport.wrotapodkarpackie.pl

www.krosno.pl

www.krosno24.pl