Zawody w Korczynie, Gdańsku i Zamościu 12 grudnia 2015 roku

12 grudnia 2015 roku zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate wystartowali w zawodach karate kyokushin w Korczynie, Gdańsku i Zamościu.

W Korczynie w Zespole Szkół odbyły się VI Mikołajkowe Mistrzostwa Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Wystartowało 123 zawodników z 8 sekcji klubu: Besko, Dukla, Iwonicz, Jedlicze, Korczyna, Krosno, Nowy Żmigród i Zręcin. Odbyły się 4 konkurencje z podziałem na wiek, płeć, wagę i stopień zaawansowania: gimnastyka ( 3 ćwiczenia), tarcze, kata i kumite.

Zawody przygotował sensei Ireneusz Kasza, a sensei Radosław Gonet załatwił paczki dla uczestników. Dziękujemy następującym sponsorom za pomoc w organizacji turnieju:

GRAN – PIK Brzozów – paczki

Firma Handlowa „Dominik” Waldemar Bochnia – Chlebna

Delta Zręcin – Grzegorz Gonet

Dziękujemy również rodzicom i trenującym w klubie którzy pomagali w sprawnym przeprowadzeniu zawodów.

Sędzią głównym był shihan Roman Woźniak. Ponadto zawody sędziowali: sensei: Radosław Gonet, Ireneusz Kasza, Adam Buczyński, Marek Sawczuk, Grzegorz Gonet i Grzegorz Szybisty, Senpai: Adolf Pasterczyk, Bartłomiej Wais, Krzysztof Pęcak, Dariusz Ząbik i Aleksandra Pasterczyk. Spikerem był senpai Piotr Wilusz.

Podczas otwarcia turnieju shihan Roman Woźniak wręczył pas, dyplom i legitymacje IKO z sierpniowego egzaminu w Lublinie dla nowego sensei Grzegorza Szybistego.

Pod koniec zawodów odwiedził nas Św. Mikołaj który rozdawał paczki dla dzieci.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno startujących dzieci jak i też ich rodziców oraz sympatyków klubu.

Wszyscy uczestnicy VI Mikołajkowych Mistrzostw Klubu otrzymali paczki od Św. Mikołaja, dyplomy, medale i drożdżówki. W zawodach startowały dzieci i młodzież w wieku od 5 – 13 lat.

www.sport.wrotapodkarpackie.pl

Wyniki VI Mikołajkowych Mistrzostw KKKK 2015

 

 

 

 

W Gdańsku w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego odbył się XII Puchar Polski Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin. Udział wzięło 210 zawodników z 50 klubów. Organizatorem była Pomorska Akademia Sportu Karate Kyokushinkai prowadzona przez sensei Jarosława Preis. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak.

Krośnieński KKK reprezentowany był przez 3 zawodników i rodzica jako opiekuna. Wysoką formę sportową z Pucharu Europy potwierdził Kryspin Paradysz wygrywając w kumite do 60 kg i zajmując 2 miejsce w kata. Agata Kandefer zajęła 5 miejsce w kata, a Jeremi Sawczuk nieznacznie uległ zawodnikowi z Jasła.

„Zadanie finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego”

WYNIKI PUCHARU POLSKI

 

W Łabuńkach k/Zamościa w Szkole Podstawowej odbył się Turniej Mikołajkowy dla dzieci do 12 lat. Wystartowało 169 zawodników z 8 klubów. Organizatorem był Zamojski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Krzysztofa Polichę.

Z klubu wystartowało 4 zawodników którzy wyjechali wraz z rodzicami. Na zakończenie startów w tym roku, zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając 7 pucharów.

Miejsca zdobyte przez naszych zawodników:

 

kumite

kata

Krupa Oliwia

1

1

Pitera Zofia

1

3

Pikuła Karol

1

3

Gazda Emilia

3

GRATULUJEMY ZAWODNIKOM KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!

18 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół w Korczynie podczas egzaminu na kyu nastąpi podsumowanie startów naszych zawodników w 2015 roku. Ogłoszony zostanie ranking 10 najlepszych zawodników w 2015 roku

WYNIKI TURNIEJU MIKOŁAJKOWEGO