Pięć pucharów czwartej drużyny Makroregionu Południowego

12 marca 2016 roku w Leżajsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin, w których łącznie wystartowało 223 zawodników z 32 klubów karate z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Organizatorem Mistrzostw z kalendarza Polskiego Związku Karate był Leżajski Klub Kyokushin Karate prowadzony przez sensei Dariusza Burdę 3 dan a współorganizatorami byli Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Podkarpacka Federacja Sportu i Podkarpacki Okręgowy Związek Karate. Sędzią głównym był shihan Andrzej Krawontka 5 dan, sędzią technicznym shihan Roman Woźniak 5 dan. Zawody otworzył Poseł na Sejm RP Jerzy Paul. Puchary, medale i dyplomy wręczali: Burmistrz miasta Leżajsk Andrzej Janas, Prezes LKKK Mirosław Hołda, shihan Andrzej Krawontka i shihan Roman Woźniak.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowany był przez 8 zawodników i sensei Marka Sawczuka jako sędziego. Nasi karatecy pięciokrotnie stawali na podium, zdobywając czwarte miejsce drużynowo w Makroregionie Południowym. Na szczególne wyróżnienie zasłużył posiadacz, od niedawna, czarnego pasa sensei Adolf Pasterczyk, który po 32 latach ponownie stanął na najwyższym stopniu podium w kumite Master. Sensei Dolek, w walce finałowej, pokonał debiutującego w zawodach, kolegę klubowego, senpai Dariusza Ząbika.

Zdobywcy medali

 

Kata

Kumite

Pasterczyk Adolf

 

1

Sawczuk Jeremi

 

2

Ząbik Dariusz

 

2

Kandefer Agata

2

 

Machaj Paweł

 

3

Debiutujący w kategorii kata seniorów Aleksandra Pasterczyk i Kryspin Paradysz przeszli do drugiej tury, zaś w kumite juniorów wygrali swoje pierwsze walki.

Patryk Prajsnar, jedyny startujący młodzik w kumite do 50 kg, musiał uznać wyższość brązowego medalisty tej kategorii.

GRATULUJEMY UDANEGO STARTU!!!

MMP2016_Lezajsk_wyniki

MMM2016_Lezajsk_wyniki

www.sport.wrotapodkarpackie.pl