Bardzo udany Turniej w Piasecznie 20 marca 2016 roku

20 marca 2016r. w Piasecznie k/Warszawy odbył się V Piaseczyński Turniej IKO MAZOVIA CUP, w którym wystartowało 392 zawodników z 32 klubów karate z całej Polski. Organizatorem był sensei Krzysztof Markowski – Bushi Team, a sędzią głównym shihan Jan Gruba 5 dan.

W tak licznej i mocnej rywalizacji dziewięcioosobowa ekipa zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate wypadła rewelacyjne, zdobywając 8 pucharów (trzy 1.miejsca, dwa 2.,  oraz trzy 3.). W klasyfikacji drużynowej Krośnieński KKK uplasował się na 7. pozycji.

Najlepiej zaprezentowały się Zosia Pitera i Oliwka Krupa, które zdecydowanie wygrały swoje kategorie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje trenujący od września  2015r., debiutujący w zawodach, Tomasz Pikuła, zwycięzca w kumite seniorów – pierwszy krok. Swoje walki zakończył przed czasem, pomimo, że trafił na przeciwników cięższych i z wyższymi stopniami kyu. Jego syn, Karol Pikuła, po wygraniu 3 walk, dotarł do finału, w którym, po zaciętym pojedynku, uległ Kornelowi Brzyskiemu. Kryspin Paradysz, w kata, zajął 2 miejsce, a w kumite walczył z najlepszym zawodnikiem turnieju Adamem Stępniakiem z Bushi Team. Po niezwykle zaciętej i wyrównanej walce oraz  dwóch dogrywkach, musiał uznać wyższość przeciwnika.

GRATULUJEMY ZAWODNIKOM TAK UDANEGO STARTU!

Miejsca Naszych zawodników:

 

kata

kumite

Pitera Zofia

 

1

Krupa Oliwia

 

1

Pikuła Tomasz

 

1

Pikuła Karol

 

2

Paradysz Kryspin

2

 

Paradysz Korneliusz

6

3

Prajsnar Jakub

 

3

Łączak Aleks

 

3

Z klubu startował również Prajsnar Patryk.

komunikat_koncowy Mazovia Cup 2016

www.sport.wrotapodkarpackie.pl