Siedem medali w Budapeszcie

W dniu 26 lutego 2017 roku w Hali ERD ARENA w Budapeszcie odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Węgier  – Hungarian Open Kyokushin Karate Championship. Gospodarzem Mistrzostw był IKO Kyokushinkaikan Hungary prowadzony przez shihana Karoly Halasz. Sportową rywalizację uświetnili swoją obecnością sensei Alejandro Navarro z Hiszpanii i sensei Ksenia Zashorina z Rosji. W rywalizacji kumite udział wzięło ponad 200 zawodników z 7 państw: Anglia, Chorwacja, Hiszpania, Polska, Rosja, Słowacja i Węgry.

Krośnieński Klub Karate Kyokushin reprezentowało ośmiu zawodników, którzy wrócili do kraju z siedmioma medalami – 4 złotymi  i 3 srebrnymi. Na najwyższym stopniu podium stanęli Oliwia Krupa, Maja Wajda, Emilia Gazda i Jakub Prajsnar. Drugie miejsca wywalczyli: Karina Korona, Karol Pikuła i Aleks Łączak. Sportowego szczęścia zabrakło Patrykowi Prajsnarowi – wierzymy, że następnym razem i on zdobędzie medalowe miejsce.

Serdeczne podziękowania dla naszych fighterów, których nie zniechęciła odległość , jaką musieli pokonać do stolicy Węgier, jesteśmy dumni z ich  walecznej postawy i kolejnych sukcesów,  które tak umacniają nasz Klub.

Podziękowania składamy również na ręce Rodziców, za opiekę nad zawodnikami.

Do zobaczenia 12 marca w Przeworsku na Mistrzostwach Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

www.krosno.pl

www.terazkrosno.pl