Krosno najlepsze na Międzynarodowym Turnieju w Tomaszowie Lubelskim

W dniu 23 kwietnia 2017 roku siedemnastu zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate wyruszyło do Tomaszowa Lubelskiego, gdzie odbył się  4th International Integration Cup Kyokushin Karate in Memory of Sosai Mas Oyama. Turniej, pod patronatem Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Tomaszowie Lubelskim, zorganizował Tomaszowski Klub Kyokushin Karate prowadzony przez  sensei Jerzego Wójcika. Udział wzięło 197 zawodników z 9 klubów z Polski i Ukrainy. Nad prawidłowych przebiegiem rywalizacji czuwał, jako Sędzia Główny, sensei Krzysztof Policha.

Naszych zawodników wspierali shihan Roman Wożniak oraz sensei Adam Buczyński, który również, na turnieju, sędziował. Z zawodów, rozgrywanych zarówno w kategorii kata jak i kumite, krośnieńscy zawodnicy przywieźli łącznie dziewiętnaście pucharów, z czego aż dwanaście razy odbierali  trofeum za zajęcie pierwszego miejsca. W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 1. miejsce. Należy podkreślić, że trzech z naszych zawodników zdobyło  podwójne zwycięstwo  – na najwyższy stopień podium, w obu kategoriach, wchodzili: Oliwia Krupa, Karina Korona i  Blanka Trybus.

W kumite tryumfowali: Karol Pikuła, który w „bratobójczym” finale wygrał z klubowym kolegą, w półfinale pokonał „odwiecznego rywala” a wcześniej dwóch Ukraińców. Aleks Łączak –  po złoto sięgnął pokazowo pokonując również dwóch  Ukraińców, Zofia Pitera –  pokazała, iż wraca do swojej najwyższej formy oraz Gabriela Kasprzyk która, stosując ulubioną przez siebie technikę, mae geri, zdobyła złoto w swojej kategorii wagowej.  

Miejsca medalowe  w kumite wywalczyli także Izabela Mielech, która uległa tylko klubowej koleżance Zosi, Adrian Sudyka – zajął drugie miejsce po stoczeniu walk ze znacznie cięższymi przeciwnikami, Jakub Prajsnar –  na jego szyi zawisł srebrny medal po wspomnianym wyżej pojedynku z Karolem zaś Aleksandra Szyndak i Patryk Prajsnar, do kolekcji swoich medali, mogą dorzucić brązowy krążek.

W kategorii kata złote medale zdobyli: Izabela Mielech i Maciej Szybiak, po srebro sięgnęli Wiktoria Bilska i Jakub Prajsnar.

W walce o miejsca medalowe szczęścia  zabrakło dwóm  figtherkom  – Mai Wajdzie,  i Pauli Szybisty oraz Annie Szubert w kata, którym należą się słowa uznania i podziękowania za chęć walki i regularne treningi  które, niestety, nie zawsze przekładają się na miejsce na podium.

Podziękowania dla niezawodnej ekipy Rodziców za zagrzewanie do walki oraz dla senpai Sławka Pitery za niezwykle skuteczne sekundowanie, które z pewnością pomogło, stojącym na tatami, zawodnikom. Dziękujemy naszym klubowym fotografom: senpai Grzegorzowi Prajsnarowi i senpai Robertowi Kasprzykowi za utrwalenie sukcesów naszych Klubowiczów.

Miejsca zawodników Krośnieńskiego KKK

 

Kumite

Kata

Krupa Oliwia

1

1

Korona Karina

1

1

Trybus Blanka

1

1

Mielech Izabela

2

1

Prajsnar Jakub

2

2

Pitera Zofia

1

 

Kasprzyk Gabriela

1

 

Pikuła Karol

1

 

Łączak Aleks

1

 

Szybiak Maciej

 

1

Sudyka Adrian

2

 

Bilska Wiktoria

 

2

Szyndak Aleksandra

3

 

Prajsnar Patryk

3

 

Nieoficjalna klasyfikacja drużynowa:

  1. Krosno 77 pkt.
  2. Zamość 63 pkt.
  3. Tomaszów Lubelski 48 pkt.
  4. Biała Podlaska 39 pkt.
  5. Rawa Ruska 37 pkt.
  6. Lublin 35 pkt.
  7. Chełm 22 pkt.
  8. Zhovkva 11 pkt
  9. Przeworsk 1 pkt.

WYNIKI

www.krosno.pl

www.sport.wrotapodkarpackie.pl