• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

Sukcesy na Turnieju w Piasecznie 02.04.2017r.

W ubiegłą niedzielę, 2 kwietnia 2017 r. w Piasecznie k/Warszawy, odbył się VI Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin IKO – Mazovia Cup 2017r., zorganizowany przez Klub Karate Kyokushin BUSHI TEAM prowadzony przez sensei Krzysztofa Markowskiego.  Patronat nad zawodami, w których udział wzięło 465 zawodników z  37 klubów, objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Sędzią głównym był shihan Jan Mazurkiewicz.

Z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate wystartowało 9 zawodników, którzy wrócili z 4 pucharami wywalczonymi w kategorii kumite.

Karol Pikuła, w imponującym, świetnym stylu, zdobył najwyższe trofeum. Po stoczeniu czterech walk i wygraniu wszystkich pojedynków przed czasem (!), zasłużenie zajął  pierwsze miejsce.

Emilia Gazda, po stoczeniu wyrównanych walk, wskoczyła na drugi stopień podium.

Jakub Prajsnar sięgnął po brązowy medal – w trzeciej walce musiał uznać wyższość późniejszego triumfatora swojej kategorii.

Karinie Koronie, na piaseczyńskim turnieju, sił i umiejętności wystarczyło, by wywalczyć najniższy stopień podium.

Oprócz wyżej wymienionych medalistów Krośnieński KKK reprezentowali:

Oliwia Krupa, która w kata, w kategorii mocno „obsadzonej” przez 23 starsze i doświadczone zawodniczki zajęła dobrą, czwartą lokatę. Niestety, w kumite tym razem, nie udało się zdobyć miejsca w czołówce.

Ogromne słowa uznania dla Mai Wajdy, która w drodze do medalu miała „w drabince” pięć walk, dwie zdecydowanie wygrała, niestety, w trzecim pojedynku zakończyła swój występ w turnieju.

Aleks Łączak, po dogrywce, również zakończył rywalizację o piaseczyński puchar.

Zofia Pitera w pierwszej walce, po wskazaniu sędziowskim (jeden z nich typował Zosię na zwyciężczynię pojedynku) odpadła z dalszej rywalizacji.

Wiktorii Bilskiej, występującej w kategoriach kata i kumite, tym razem, nie poszczęściło się w rywalizacji o miejsca medalowe.

Dziękujemy naszym dzielnym reprezentantom, za wysiłek, ciężkie przygotowanie, systematyczne treningi, za walkę i wyniki przynoszące dumę naszemu Klubowi. Mimo późnej pory powrotu do domu, pomimo zmęczenia, nie zaniedbali szkoły i w poniedziałek, lekko zaspani, stawili się na lekcjach i wieczornym treningu  – brawo za taką postawę, godną prawdziwego karateki.

Tradycyjnie podziękowania dla Rodziców naszych fighterów – dzięki ich zaangażowaniu, poświęceniu, opiece i organizacji dojazdu możemy cieszyć się z kolejnych sukcesów zawodników Krośnieńskiego KKK.