• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

Dwie sportowe pasje Izy

W niedzielę, 28 maja 2017 r. w Chełmie, odbył się IV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN IKO O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA CHEŁM w kategoriach wiekowych dzieci, kadetów, młodzików, juniorów i seniorów, zorganizowany przez Klub Karate Kyokushin KANKU w Chełmie prowadzony przez sensei Waldemara Kozioła.
 
Patronat nad zawodami, w których wzięło udział 135 zawodników z 12 klubów, objął Urząd Miasta Chełm, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie, Okręgowy Związek Karate w Lublinie. Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec.
 
Krośnieński Klub Kyokushin Karate, w kategorii kadetek, reprezentowała Izabela Mielech, która zajęła II miejsce w kata i I miejsce w kumite, wygrywając swoje walki przed czasem.
 
Iza oprócz sztuki karate, od trzech lat trenuje piłkę nożną w Akademii Piłkarskiej „Beniaminek” w Krośnie i udowadnia, że futbol to nie tylko domena chłopców. W tej dyscyplinie sportowej odnosi również sukcesy. W tym roku (podobnie jak w roku 2016) miała możliwość zagrania na Stadionie Narodowym w Warszawie w finale Ogólnopolskiego Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Wraz z koleżankami, jako drużyna Beniaminka Girls, wywalczyła wicemistrzostwo Polski.