• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

Medalowe zakończenie sezonu w Białymstoku

W dniu 10 czerwca 2017r. Białostocki Klub Karate Kyokushin „KANKU” zorganizował  II Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO. W zawodach wystartowało 212 zawodników z 24 klubów (w tym 3 zagraniczne kluby z Rosji, Białorusi i Mołdawii). Sędzią Głównym turnieju był Shihan Jacek Czerniec 5 dan, patronat honorowy objęła Ambasada Japonii w Polsce, Marszałek Województwa Podlaskiego, Wojewoda  Podlaski oraz Prezydent Miasta Białegostoku.

Z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate, udział w tych ostatnich w przedwakacyjnym sezonie zawodach, wzięło czterech zawodników.

Aleks Łączak, po zdecydowanym wygraniu dwóch walk, zajął pierwsze miejsce.

Na drugim stopni podium, w swojej kategorii wagowej, uplasował się Karol Pikuła., który w pierwszej swojej walce pewnie pokonał znacznie cięższego rodaka.

Naszym utytułowanym fighterkom, Wiktorii Bilskiej i Oliwii Krupie, zabrakło tym razem trochę szczęścia i z Podlasia wróciły bez medalu.

Dziękujemy zawodnikom za pokonanie tylu kilometrów, by godnie reprezentować nasz Klub, za kolejne trofea powiększające kolekcję klubowych osiągnięć.

Do zobaczenia na egzaminie, 21 czerwca, środa, g. 16, Korczyna.