Drużynowe Wicemistrzostwo Polski Młodzieżowców w Koszalinie

W dniu 16 grudnia 2017r. w Koszalinie odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców oraz XVII Mistrzostwa Polski Juniorów. W ogólnej rywalizacji udział wzięło 152 zawodników z 50 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Janusz Piórkowski. 

Pięcioosobowa drużyna Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate, pod wodzą sensei Ireneusza Kaszy (również jako sędziego), wypadła rewelacyjnie, zdobywając indywidualnie trzy medale – w tym dwa tytuły Mistrza Polski i drużynowo zajmując 2. miejsce. Jest to najlepszy wynik Klubu w startach w Mistrzostwach Polski od szesnastu lat.

Ogromne brawa dla Kryspina Paradysza, Mistrza Polski w kumite (kategoria – 65 kg) i brązowego medalisty w kata. Ubiegłoroczny Wicemistrz Polski Młodzieżowców w tym roku pokazał, że jest najlepszy w Polsce – pierwsza walka wygrana przez ippon po 12 sekundach, druga trwała zaledwie minutę, w trzeciej, finałowej walce przeciwnik pokonany przez wazari. Wkrótce zamieścimy walki Kryspina.

Do rundy finałowej kata Kryspin, wykonując tsuki no kata, awansował z 4. miejsca, by po perfekcyjnym wykonaniu sushi-ho wejść do strefy medalowej.

Gabriel Bożek, debiut w zawodach tak wysokiej, mistrzowskiej rangi, zaczął od zdobycia Mistrza Polski w kumite (kategoria – 80 kg). Droga do najwyższego trofeum Gabriela to trzy walki, zdecydowanie wygrane przez zawodnika z sekcji Jedlicze. Musimy podkreślić, iż Gabriel jest zawodnikiem niesamowicie solidnym, ciężko i systematycznie trenującym nie tylko w dojo, ale i podczas zgrupowań daje z siebie wszystko, poważnie podchodząc do rad trenerów.

Młodszy brat Gabriela, Gracjan Bożek, w walce o podium musiał uznać wyższość przeciwnika. Jednakże, jak na  pierwszy start w Mistrzostwach Polski, jest to wynik satysfakcjonujący i jesteśmy przekonani, że jeśli Gracjan weźmie przykład ze starszego brata niedługo i on będzie zajmował miejsca medalowe.

Ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów (kategoria – 60 kg) Patryk Dobrzański również mógł zdobyć medal, gdyby nie kontrowersyjna decyzja sędziego, który, mimo wskazania przez dwóch sędziów maty, nie uznał ewidentnego wazari Patryka (wyraźnie mawashi geri na głowę przeciwnika).Walka Partyka pod linkiem:

https://www.facebook.com/patryk.dobrzanski.3/videos/2018742381743827/

Jakub Kasza, startując w kata i kumite, co prawda nie wywalczył miejsca medalowego, ale zdobył cenne doświadczenie, „obycie” w zawodach najwyższej rangi – wierzymy, ze kolejne, przyszłoroczne starty, okażą się dla Kuby „medalowe”.

Zadanie finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Klasyfikacja drużynowa Mistrzostw Polski Młodzieżowców (18-21 lat)

  1. Suwalski KKK – 13 pkt.
  2. Krośnieński KKK – 11 pkt.
  3. Wrocławski KKK AiS Sypień – 10 pkt.

To był już ostatni, 21. start zawodników Krośnieńskiego KKK w 2017r. – zamykamy go mistrzowsko. Do zobaczenia w środę, 20 grudnia w Korczynie, godz. 17.30 – podczas egzaminu na stopnie kyu nastąpi podsumowanie startów w 2017 roku, zostanie przedstawiony ranking startujących w zawodach i wyróżnienie pierwszej dziesiątki najlepszych zawodników Krośnieńskiego KKK.

Wyniki Mistrzostw Polski Młodzieżowców

Wyniki Mistrzostw Polski Juniorów

www.krosno24.pl

www.sport.wrotapodkarpackie.pl

www.terazkrosno.pl