Złoty Korneliusz i srebrna Wiktoria na Pucharze Polski we Wrocławiu

W dniu 9 grudnia 2017r. we Wrocławiu odbył się, zorganizowany przez Wrocławski Klub Karate Kyokushin AiS Sypień Ichiban Dojo, XXXIV Puchar Polski Seniorów i XIV Puchar Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików. Rywalizację sportową rozgrywano na czterech matach – 489 zawodników (kategorie kata i kumite) z 96 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec, sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało, pod opieką shihana Romana Woźniaka (również w roli sędziego), sześciu zawodników, którzy do stolicy Dolnego Śląska wyruszyli już w piątek rano. Po sprawnie przeprowadzanej weryfikacji był jeszcze czas, by zwiedzić świątecznie udekorowany, wrocławski Rynek.

Korneliusz Paradysz po pierwszej turze kata uplasował się na pozycji lidera, wyraźnie deklasując pozostałych trzydziestu czterech zawodników. W drugiej turze, wykonując pinian kata sono ni, postawił przysłowiową kropkę na „i” zdobywając złoto ze znaczną przewagą punktową.

Wiktoria Bilska, w drodze po srebrny medal, miała do pokonania aż czterdzieści trzy zawodniczki. Po pierwszej turze była siódma. W drugim etapie Wiktoria udowodniła, iż ciężka praca w połączeniu z talentem to droga do sukcesu – awans z siódmego na drugie miejsce to bezsprzecznie ogromny sukces naszej zawodniczki.

W kumite naszym zawodnikom, mimo ogromnej woli walki, zabrakło szczęścia. Po jednej walce wygrali Oliwia Krupa, Korneliusz Paradysz i Aleks Łączak – to pozwoliło im na uplasowanie się w pierwszej ósemce zawodników Pucharu. Wiktoria Bilska, debiutując w kategorii -50 kg nie zdołała pokonać znacznie cięższej przeciwniczki, nie udało się też wygrać Aleksandrze Szyndak i Kacprowi Dobrzańskiemu, jednakże udział w zawodach tak wysokiej rangi pozwolił im na zdobycie kolejnych, cennych doświadczeń, które z pewnością zaprocentują podczas kolejnych startów.  

Zadanie finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Drużynowo, wśród 93 klubów, zajęliśmy 6. miejsce.

Komunikat końcowy PP Juniorów 2017 ok

Komunikat końcowy PP Senior ok

www.sport.wrotapodkarpackie.pl

www.krosno.pl