32. Wagowe Mistrzostwa Europy w Warnie

W dniach 19-20 maja 2018r w Warnie, Bułgaria odbyły się 32. Wagowe Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów zorganizowane przez International Karate Organization Kyokushinkaikan oraz Branch Chief Shihan Emil Kostov – IKO Bulgaria. W rywalizacji kata, kumite oraz team kata wystartowało 613 zawodników z 23 państw.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało czterech zawodników pod wodzą shihan Romana Wożniaka. Niestety, nasi karatecy nie wywalczyli miejsca na podium. W konkurencji kata żaden z zawodników nie awansował do finałowej czwórki w swojej kategorii natomiast w kumite, na bułgarskich matach, najlepiej wypadł Aleks Łączak, który jednogłośnie wygrał dwie walki – w trzecim pojedynku, o brąz, uległ ukraińskiemu zawodnikowi.

Maja Wajda długo stawiała opór wyższej i cięższej zawodniczce z Rosji, jednakże musiała uznać wyższość starszej o rok, późniejszej mistrzyni.

Wiktoria Bilska i Oliwia Krupa w swoich pierwszych walkach przegrały z późniejszymi wicemistrzyniami z Rosji.