Sukcesy na Turniejach w Zamościu i Rudzie Śląskiej

26 maja 2018 r. w Łabuńkach k/Zamościa odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Łabunie. Udział wzięło 198 zawodników z 12 klubów. Organizatorem był Zamojski Klub Kyokushin Karate prowadzony przez shihan Krzysztofa Polichę. Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 9 zawodników i sensei Marek Sawczuk jako sędzia. Krośnieńscy karatecy spisali się rewelacyjne zdobywając 14 pucharów

Miejsca na podium naszych zawodników:

 

Kumite

Kata

Trybus Blanka

1

1

Bilska Wiktoria

1

2

Mielech Izabela

1

2

Frankiewicz Emilia

1

 

Frankiewicz Katarzyna

3

2

Ornalik Jakub

2

 

Szyndak Aleksandra

3

3

Sudyka Adrian

3

 

Ornalik Konrad

3

 

Również 26 maja pięcioosobowa reprezentacja Krośnieńskiego KKK wzięła udział w IV Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin w Rudzie Śląskiej. Organizatorami byli Rudzki Klub Kyokushin Karate i Śląski Związek Karate. W zawodach wystartowało 454 zawodników z 31 klubów. Sędzią głównym był shihan Edward Urbańczyk.

Podobnie jak w Łabuńkach młodzi karatecy z Krosna zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając, w sumie, 6 miejsc na podium (w tym 5. pierwszych) i szóste miejsce drużynowe na 31 klubów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Oliwia Krupa, która w obydwu kategoriach wchodziła na najwyższe stopnie podium. Ogromne słowa uznania również dla Karola Pikuły, który w drodze po złoto, musiał stoczyć pięć zwycięskich walk.

 Wyniki krośnieńskich zawodników:

 

Kumite

Kata

Krupa Oliwia

1

1

Łączak Aleks

1

 

Pitera Zofia

1

 

Pikuła Karol

1

 

Korona Karina

3

 

Gratulujemy i dziękujemy za wywalczone 20 pucharów w obydwu turniejach!

Wyniki Mistrzostw Woj. Lubelskiego

Wyniki Ogólnopolski Turniej – Łabuńki

KomunikatKońcowy_PucharŚląska2018