• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

Drużynowe Mistrzostwo Makroregionu Południowego obronione piąty raz z rzędu

Dnia 5 marca 2022r. w Dukli odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin zorganizowane przez Krośnieński Klub Kyokushin Karate Dojo Dukla prowadzone przez sensei Marka Sawczuka. W turnieju wzięło udział 246 zawodników z 35 klubów. Turniej został objęty Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP Piotra Babinetza. Współorganizatorami turnieju byli Starostwo Powiatu Krośnieńskiego, Gmina Dukla i  MOSiR Dukla. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Dariusz Walas. Otwarcia dokonał Wice Starosta Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Guzik oraz Wiceburmistrz Gminy Dukla Łukasz Piróg.

Uczestnicy Mistrzostw minutą ciszy uczcili pamięć wszystkich ofiar wojny na Ukrainie.

Turniej był sponsorowany przez PPMD w Rzeszowie, Zakład Mięsny Jasiołka, Delta Zręcin.

Szczególne podziękowania dla rodziców dzieci ćwiczących i sympatyków klubu, którzy od wielu lat pomagają przy organizacji. Podziękowanie dla senpai Wojciecha Fica za perfekcyjną obsługę techniczną turnieju.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 27 zawodników, którzy wywalczyli 16 pucharów indywidualnie, drużynowe Mistrzostwo Makroregionu Południowego (zdobyte po raz piąty!!!) i trzecie miejsce drużynowo w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Aleks Łączak, który wygrał w kategorii kumite i kata, sensei Gabriel Bożek, piąty raz wygrał w kategorii seniorów oraz Katarzyna Frankiewicz, Karol Pikuła i Izabela Mielech, którzy dwukrotnie stawali na podium.