Cztery medale na Pucharze Europy w Myślenicach

W dniach 5-6.11.2022r. w Myślenicach, odbyły się 19. Mistrzostwa Europy Open i Puchar Europy Karate Kyokushin. Organizatorem tego prestiżowego wydarzenia, w którym udział wzięło blisko 600 zawodników z 18 krajów, była Myślenicka Akademia Karate „Byakko” prowadzona przez sensei Marcina Sturgulowskiego oraz shihan Jacek Czerniec. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał shihan Katsuhito Gorai.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 15 zawodników, którzy na myślenickich matach zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając cztery medale. Opiekunami startujących z Klubu byli: shihan Roman Woźniak oraz  sensei Adam Buczyński i Sensei Marek Sawczuk – sędziowie na Pucharze Europy

Puchar Europy w kata juniorów zdobył Aleks Łączak.

Trzecie miejsca zajęli: Maja Wajda w kumite juniorek, Tomasz Pikuła w kumite Masters oraz Team Kata w składzie: Izabela Mielech, Sandra Adamiak i Maciej Szybiak.

Karina Korona w kata awansowała do drugiej tury, zajmując 5 miejsce. W kumite po wygraniu pierwszej walki, przegrała walkę o podium.

Izabela Mielech wygrała pierwszą walkę przed czasem, ulegając nieznacznie w walce o medal.

Z  Klubu startowali również: Wiktoria Bilska, Amelia Bilska, Patrycja Brej , Natalia Jurczyk, Karol Pikuła, Tomasz Szybiak, Ewa Szuber i Blanka Trybus.

Wszystkim startującym gratulujemy niesamowitego ducha walki, wielkie brawa i uznania, za chęć podejmowania kolejnych wyzwań, za to, że schodząc z maty, nie zawsze wygrywając, nie tracą ducha kyokushin i z ogromnym zapałem oraz zaangażowaniem przygotowują się do kolejnych występów na tatami.

Wyjazd na Puchar Europy dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Krosno, w ramach zadania „promocja Gminy Miasto Krosno”.

26 listopada br. wyjeżdżamy do Katowic na Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców.