Drużynowe Wicemistrzostwo Polski Juniorów

Znakomity start zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate na 38. Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin 27 listopada w Katowicach. W zawodach udział wzięło 213 zawodników z 78 klubów. Organizatorem był Klub Sportowy TKKF Czarni Katowice, kierowany przez sensei Dariusza Łyczko. Sędzią głównym shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Andrzej Manecki. Otwarcia Mistrzostw dokonali Wice Prezydent Miasta Katowice i Prezes Polskiego Związku Karate shihan Maciej Sokołowski.

Sześcioro zawodników Krośnieńskiego KKK pod opieką shihan Romana Woźniaka i sensei Kryspina Paradysza zdobyło indywidualnie 4. medale i drużynowe Wicemistrzostwo Polski Juniorów ( mieliśmy tą są ilość punków co pierwsza drużyna tj. 10)

Aleks Łączak, po pierwszej turze w kata zajmował  drugą pozycję – po pokazowym wykonaniu Geksai Sho w rundzie finałowej, bardzo zasłużenie zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów w kata. W kumite, wygrał  pierwszy pojedynek, niestety, w drugim musiał   uznać nieznaczną wyższość przeciwnika.

Alan Bożek, w kat.+ 75 kumite, przed czasem wygrał  walkę o srebro, w walce finałowej uległ cięższemu, o około 15 kg, przeciwnikowi.

Maja Wajda, kat. -60 kg, pewnie pokonała dwie  przeciwniczki i wskoczyła na najniższy stopień podium, podobnie jak Emilia Frankiewicz, -55 kg, która również  musiała pokonać dwie rywalki, by móc sięgnąć po brąz Mistrzostw Polski.

Z klubu startowali również bracia Paradysz, Korneliusz i Karol – niestety, tym razem nie udało się sięgnąć po medal.

Wyjazd na Mistrzostwa zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Duże brawa i gratulacje dla zawodników, którzy po raz kolejny udowadniają, że ciężka praca na treningach w połączeniu z codziennym doskonaleniem się w sztuce kyokushin, pozwalają wejść na podium tak prestiżowej imprezy.

Słowa uznania i podziękowania dla Sensei Ireneusza Kaszy z jedlickiej sekcji Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate.