• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

Srebro i brąz na Pucharze Europy w Budapeszcie

W dniach 9-10 grudnia 2023r., w Budapeszcie, odbył się Puchar Europy Juniorów i Mistrzostwa Europy Open Seniorów Kyokushin Karate. Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 11 zawodników pod opieką sensei Ireneusza Kaszy i sensei Wojciecha Fica. Udział w zawodach zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Krosna,

Izabela Mielech, szła jak burza, wygrywając pojedynki albo przed czasem albo poprzez waazari (zdobycie pół punktu). Niestety, w finałowej walce, niejednogłośnie uległa zawodniczce z Turcji i z węgierskich mat wraca ze srebrnym medalem. W kata, Iza znalazła się w pierwszej szóstce, awansując do drugiej tury, co tylko potwierdza, iż z każdym występem robi postępy i to tylko kwestia czasu, kiedy znajdzie się na podium także i w tej konkurencji.

Drugi medal dla Klubu wywalczył aktualny Mistrz Europy, Alan Bożek, który wyraźnie prowadził  w pojedynku z Bułgarem, jednakże zabrakło trochę szczęścia i  tym razem, do medalowej kolekcji Alana, trafił brązowy medal.

Aleks Łączak, nasz jedyny reprezentant Mistrzostw Europy Open Seniorów, debiutując, jako senior, w  konkurencji kata, zajął 9. miejsce na 37 startujących.

Pozostałym zawodnikom nie udało się awansować do strefy medalowej: Emilia Frankiewicz, Karina Korona, Katarzyna Frankiewicz, Maja Kuziorowicz, Zuzanna Guzik, Blanka Trybus, Sandra Adamiak i Seweryn Bożek – duże słowa uznania dla Was, iż znów pokonaliście setki kilometrów, by wejść na matę, stawić czoła przeciwnikowi, podjąć walkę – każdy taki start to najlepszy trening, który zaprocentuje w przyszłości! OSU!