23 medale na Mistrzostwach Makroregionu w Przeworsku

12 marca 2017 roku  Przeworski Klub Karate Kyokushinkai, prowadzony przez sensei Dariusza Walasa, zorganizował Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz  Międzywojewódzkie Mistrzostwach Młodzików Kyokushin Karate. Współorganizatorami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Podkarpacka Federacja Sportu, Podkarpacki Okręgowy Związek Karate i Burmistrz Miasta Przeworska. Do Przeworska przybyło, by rywalizować w kata, kumite i kumite WKF (karate olimpijskie), 270 zawodników z 32 klubów z województw Małopolskiego, Świętokrzyskiego i Podkarpackiego. Zawody były z kalendarza imprez Polskiego Związku Karate.  Otwarcia Mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Przeworska dr Leszek Kisiel. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Roman Woźniak. Walki w kumite WKF prowadził na macie sensei Daniel Kucharski.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 24 zawodników, którzy na podium wchodzili łącznie 23 razy. Nasi dzielni karatecy przywieźli indywidualnie 6 złotych, 7 srebrnych i 10 brązowych medali. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż Krośnieński KKK, po zliczeniu wszystkich punktów (61 pkt) wywalczonych w kata, kumite i kumite WKF zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Jednak po odjęciu konkurencji kumite WKF zdobyliśmy trzecie miejsce.

Na wyjątkowe gratulacje za udany start zasłużyli Aleks Łączak i Wiktoria Bilska – każde z nich trzykrotnie wchodziło na różne stopnie podium.

Aleks Łączak, to nasz pierwszy zawodnik, który zdobył medalowego „hat-trick’a”. Na najwyższy stopień podium wszedł po wygraniu swojej „koronnej i ulubionej kategorii” kumite, zaś brązowe medale zdobył w kata i w kumite  WKF.

Wiktoria Bilska  w swoim debiucie w karate WKF, zdobyła brąz – finał był o włos, o ostatecznym wyniku pojedynku zdecydował głos sędziego maty . W kumite semi kontakt i w kata Wiktoria zdobyła po srebrnym medalu.

Starszy z braci Dobrzańskich, Patryk wygrał kategorię juniorów w kumite WKF, zaś w   kumite semi kontakt zajął drugie miejsce, ulegając nieznacznie przeciwnikowi, który wykorzystał fakt, iż nasz zawodnik był kontuzjowany po wygraniu finału WKF.

Najlepsza zawodniczka Klubu w 2016 roku, Oliwia Krupa, w kategorii kata zdobyła srebro, zaś w kumite WKF okazała się bezkonkurencyjna zdobywając złoto.

Korneliusz Paradysz wyraźnie idzie w ślady utytułowanego, starszego brata, Kryspina. W przeworskich mistrzostwach zdecydowanie wygrał konkurencję kata, srebrny medal wywalczył w karate olimpijskim WKF.

Kryspin Paradysz, jak na Mistrza przystało, w doskonałym stylu  wygrał kata seniorów, wykonując w finale kata sushi-ho,

Fabian Czech  wygrał w swojej kategorii wagowej i zdobył złoto z kumite WKF. W półfinale i finale pokonał kolegów z klubu. Całe podium w młodzikach należało do zawodników Krośnieńskiego KKK.

Nasza jedyna juniorka w kumite, Weronika Bęben, pokazała prawdziwy charakter zawodnika karate – mimo, iż została sfaulowana, wróciła na tatami, by dokończyć walkę – niestety, zabrakło sportowego szczęścia. Natomiast w  WKF kumite Weronika pewnie sięgnęła po srebrny medal.

Przeworskie mistrzostwa były „prawdziwie rodzinne” – oprócz braci Paradyszów i Dobrzańskich, o medale walczyli ojciec i syn  – Grzegorz i Patryk Prajsnarowie. Debiutujący w zawodach Grzegorz, w kategorii Masters do 85 kg stoczył bardzo wyrównaną walkę w finale i ostatecznie zdobył srebrny medal.

Syn naszego „srebrnego Mastersa”, Patryk, zaliczył udany start w karate WKF, zdecydowanie wygrał swój pierwszy pojedynek i ostatecznie uplasował się trzecim miejscu.

Szymon Bernacki, w kumite semi kontakt, po walecznym pojedynku, wskoczył na najniższy stopień podium.

Ernest Pietruszka, w swojej kategorii wiekowej, w kumite, wywalczył  brązowy medal.

Młodszy z braci Dobrzańskich, Kacper, w kumite WKF musiał uznać wyższość kolegi klubowego, Korneliusza, i ostatecznie wywalczył brązowy medal.

Jakub Kasza, po startach w kata, kumite i kumite WKF, zdobył brąz w karate olimpijskim – kumite WKF a w kata był czwarty.

Norbert Mroczka zdobył 3 miejsce w kumite młodzików do 45 kg.

Ogromne słowa uznania dla senpai Dariusza Ząbika, który powtórzył swój zeszłoroczny sukces i w kumite full contact, kategoria Masters do 85 kg, wywalczył brąz.

W przeworskich mistrzostwach wystartowali również: Agata Kandefer, Maja Wajda, Anna Szubert, Paula Szybisty, Aleksandra Szyndak, Gabriel Bożek, Konrad Ornalik i Mikołaj Pietruszka – tym razem nie udało się zdobyć miejsca na podium, jednakże ogromne podziękowania za udział w zawodach i za waleczną postawę godną prawdziwego karateki.

Szczególne podziękowania dla sensei Ireneusza Kaszy za sędziowanie kumite i kata oraz debiut w ocenianiu kumite WKF, jak również dla Rodziców  zawodników za skuteczne dopingowanie podczas każdej rywalizacji oraz dla sekundantów: sensei Marka Sawczuka, senpai Agaty Choińskiej, Tomasza Pikuły i Piotra Wilusza, którzy zagrzewali naszych karateków do walki.

Miejsca Naszych zawodników

 

Kumite

Kumite WKF

Kata

Łączak Aleks

1

3

3

Bilska Wiktoria

2

3

2

Dobrzański Patryk

2

1

 

Krupa Oliwia

 

1

2

Paradysz Korneliusz

 

2

1

Paradysz Kryspin

 

 

1

Czech Fabian

 

1

 

Bęben Weronika

 

2

 

Prajsnar Grzegorz

2

 

 

Prajsnar Patryk

 

3

 

Bernacki Szymon

3

 

 

Pietruszka Ernest

3

 

 

Dobrzański Kacper

 

3

 

Kasza Jakub

 

3

 

Mroczka Norbert

3

 

 

Ząbik Dariusz

3

 

 

GRATULUJEMY SUKCESÓW!!!

Wyniki kumite i kata

Wyniki drużynowo

www.sport.wrotapodkarpackie.pl

www.krosno.pl