Drugie miejsce drużynowo na Pucharze Polski we Włocławku

W dniu 14 grudnia 2019 r Włocławski Klub Kyokushin Karate, prowadzony przez Shihan Jana Mazurkiewicza, zorganizował XVI Puchar Polski Karate Kyokushin Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików oraz XXXVI Puchar Polski Seniorów. Sędzią głównym Pucharu we Włocławku, w którym wystartowało 550  zawodników z 101 klubów, był Shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym Shihan Andrzej Manecki.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało piętnaścioro zawodników – drużyna, pod opieką sensei Adama Buczyńskiego, łącznie zdobyła siedem medali, drużynowo plasując się na II miejscu pośród 101 klubów. Należy podkreślić fakt, iż to trzecie z rzędu, wysokiej rangi zawody Polskiego Związku Karate, na których Krośnieński KKK zajmuje miejsce na podium drużynowym. Klub wygrał również współzawodnictwo sportowe młodzieży MSiT za 2019 rok. Dzięki takim wynikom Krośnieński Klub Kyokushin Karate jest niekwestionowanym liderem w rywalizacji dzieci i młodzieży w Polsce.

Zofia Pitera, w kategorii młodzik do 40 kg, po wygraniu trzech walk przed czasem, dotarła do finału, gdzie stoczyła zwycięski pojedynek z Izabelą, z którą na co dzień trenuje w Klubie.

Izabela Mielech, by sięgnąć po srebro na tak prestiżowej imprezie, również musiała stoczyć trzy zwycięskie pojedynki, by w finałowym starciu uznać wyższość klubowej koleżanki. Iza startowała również w kata (49 zawodniczek), jednakże tym razem nie udało się awansować do finałowej ósemki.

Korneliusz Paradysz, w kategorii junior młodszy do 50 kg, sięgnął po srebro, natomiast w kata zajął najbardziej nielubiane przez sportowców, czwarte miejsce.

Aleks Łączak, w kategorii kata, pośród 28 startujących, po pierwszej turze zajmował czwartą lokatę, by ostatecznie, w rundzie finałowej awansować na drugie miejsce. W kumite (kat. junior młodszy do 55 kg) w trzeciej walce, już o miejsce na podium, uległ późniejszemu zwycięzcy kategorii.

Wiktoria Bilska, w kategorii kata, w której udział wzięło 38 zawodniczek, zdobyła srebro. Niestety, w kumite nie zdołała awansować do strefy medalowej.

Gabriel Bożek, w kategorii senior do 80 kg, po niezwykle zaciętych pojedynkach, uplasował się na najniższym stopniu podium.

Kacper Dobrzański, w kategorii junior młodszy do 50 kg uległ późniejszemu mistrzowi i ostatecznie zdobył brązowy medal.

Z Klubu startowali również: Oliwia Krupa, Maja Wajda, Emilia Frankiewicz, Alan Bożek, Gracjan Bożek, Jakub Prajsnar, Karol Pikuła i Karol Paradysz. Najbliżej medalu był Kuba, który pośród  40 startujących w kata, uplasował się na wysokiej, piątej pozycji.

Gratulacje i słowa uznania dla wszystkich startujących zawodników Krośnieńskiego KKK.